651. Ezekből a jelekből veheted észre, ha frontérzékeny a kedvenced
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Az időjárásváltozás nemcsak minket, embereket, hanem a háziállatainkat is megviselheti. Mutatjuk, honnan tudhatod, ha a kedvenced érzékeny a frontokra!
Kalitkába vagy volierbe tegyük madarunkat? Lehet ebbe is és abba is. Hagyományosan a legtöbb hobbi madártartó a kalitkát választja, és csak a tenyésztők, és az extra lakásmérettel rendelkezők részesítik előnyben a voliert, vagyis a röpdét.
Az amboni szelenceteknős (Cuora amboinensis) egyike Indonézia 29 őshonos édesvízi teknősfajainak. Alacsony szaporodási rátája van, így a túlzott begyűjtés a faj fennmaradását fenyegeti.
Mekkora súlyt bír felemelni egy macska? A japánok nem csak gondolkodtak rajta, hanem tesztelték is őket! Nézd csak!
A kullancs, ez az aprócska ízeltlábú állat méretéhez képest komoly riadalom forrása. Jogosan, hisz miközben a bőrbe fúródva hajszálerekből, vérből táplálkozik, nyálát visszaöklendezve fertőzhet.
Sajnos ez az a probléma (kérdés) típus, amelyre így az interneten át biztosan nem lehet megoldást találni. A cicát valahogy meg kell fogni és el kell vinni egy elérhető állatorvoshoz (ügyeletre), még akár messzebbre is. E nélkül nem lehet megmondani, hogy milyen sérülései vannak, és segíteni sem lehet rajta. Így vagy megmarad, vagy nem.
A magányos tojó is rakhat tojást. Az odúban lévő madárfiókák közül, a viaszbőr színe alapján, illetve amennyire képről kivehető, a sárgatarka és a baloldali fióka hím, a joboldali tojó. Ennek némileg ellentmond, hogy a jobboldali madárka fejformája erőteljesebb, ami a hímekre jellemzőbb. Sajnos a fényképezéskor egy vakuvillanás is elegendő lehet, hogy kép megtévesztő módon adja vissza a színeket. Egy sajátos teszttel közelebb juthat a megoldáshoz. Ha egyesével megfogja a fiókákat, akkor a hímek kevésbé tiltakoznak, legtöbbször nem csípnek és nem "csérognak", míg a tojók a megfogáskor már fiókaként is csípéssel és hangos tiltakozással reagálnak.
Kedves Gazdi! Természetesen használhatja, hiszen a polarizált fény hatására gyorsabbá és teljesebbé válik a törött csontvégek összeforrása. Arra kell csak figyelni, hogy a gyógyulás kezdetén, amíg még gyulladásban vannak a szövetek, a lámpa ne melegítse fel az adott területet, mert az nem tesz jót a gyulladásnak. Ezt leszámítva, mindig annyi ideig lámpázza a cica törött lábát, ameddig hagyja magát. Az állatok nagyon jól érzik, hogy meddig van éppen szükségük a gyógyító fényre. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
Amennyiben a kutya tartási körülményei (falkarangsor rendben, NINCS dominancia, NINCS terület és személyvédelem, NINCS elkényeztetést !!!) megfelelő alapot biztosítanak, akkor egy un. deszenzibilizáló tréninggel lehet a kutya viselkedését megváltoztatni.
A feltett kérdésre érdemben nem tudok semmit mondani, ezerféle oka lehetett annak, amit tapasztaltak. Valószínűleg már elmúlt, vagy ha nem, akkor már bizonyára történt vele egy s más. Ha megismétlődne a jelenség, mindenképpen alaposan meg kell vizsgáltatni állatorvossal!