6551. 2025 januárjától ingyen utazhatunk kutyánkkal a MÁV-on
Budapesten belül ingyenessé válik a kerékpár- és kutyaszállítás a MÁV-csoport minden olyan járatán, ahol az korábban csak külön díjfizetés ellenében volt lehetséges.
Budapesten belül ingyenessé válik a kerékpár- és kutyaszállítás a MÁV-csoport minden olyan járatán, ahol az korábban csak külön díjfizetés ellenében volt lehetséges.
Hajunkat és fejbőrünket számos kellemetlen tünet érintheti. Ilyen lehet a viszkető fejbőr, a nehezen kezelhető haj vagy akár a hajhullás is. A természetes összetevőket - mint amilyenek a gyógynövények is - tartalmazó hajápoló készítmények nem csupán azért jók, mert kíméletesek a haj és a fejbőr számára, hanem azért is, mert használatuk általában környezetkímélőbb megoldás is, mint a hagyományos készítményeké.
Az asztalosok és ácsok munkája évszázadok óta alapvető szerepet játszik az építkezéseken és a mindennapi életben is. Ezen szakmák képviselői nemcsak a fa megmunkálásának mesterei, hanem egyre inkább a fenntarthatóság előmozdítói is.
Meglehetősen kellemetlen érzés beülni egy jéghideg autóba egy dermesztően hideg téli reggelen. A modern gépjárművekben persze az olyan extráknak köszönhetően, mint az ülésfűtés, hamar komfortossá válik a helyzet. De vajon mit tehet az, akinek régebbi típusú gépkocsija van?
Képzeld el, hogy egy nehéz nap után hazaérsz, és az ajtóban a kutyád boldogan ugrál körülötted, vagy a macskád csendesen dorombol az öledben. Ez nemcsak szívmelengető pillanat, hanem egyben terápiás hatású is lehet, különösen, ha pánikbetegséggel küzdesz. De hogyan segíthetnek pontosan a háziállatok a szorongás és pánikbetegség kezelésében? Nézzük meg együtt!
Sajnos ismerős a probléma :) A családom öreg macskájánál jól bevált a valeriána án (macskagyökér) tartalmú nyugtató tabletta. Magától megeszi. Pl: No- stress tabletta
Semmi gondot nem okoz ha a súlynak megfelelően egyszerre csak a fele mennyiséget használja fel és egy hónap múlva a többit.A tubust jól le kell zárni.
Kedves Gazdi! Azt nem tudom megmondani, mi a tengerimalac konkrét baja, nem vagyok állatorvos. Viszont abban teljesen igaza van, hogy ezeket a tüneteket sürgősen meg kell szüntetni, mert elpusztulhat az állatka. Az jó jel, hogy a mali szeretne magától enni. A fecskendős etetés elkerülhetetlen, legalább 30-50 ml-t bele kell tölteni egy nap (legalább 15 ml egy etetésre), többet is lehet, hogy ne száradjon ki, és ne álljon le az anyagcseréje, és addig kell etetni, amíg magától nem eszik, 2 hétig biztos. Amiket azonnal beadnék 24 órán belül, bármi baja van és nyugodtan kaphat is, bármi baja van: Mivel az állat nem kakil, és erőltetetten veszi a levegőt, tehát feszülhet a hasa, nem megfelelő a bélmozgás, 0,5 ml olívaolajat fecskendőből egy kortyra benyomni a szájába (csak egy alkalommal), mert lehet, hogy a kakik puffadás vagy szorulás miatt megakadtak, feszül és nyom a hasa, és emiatt is kedvetlen és nem tud bogyózni. Az olaj 6-8 óra alatt megy át, és ha sikeresen átment, néhány fényes bogyónak, jó esetben egy kis kupacnak kellene érkeznie. Mivel az olaj akadályozza más gyógyszer felszívódását, vagy 6 órával utána, vagy előtte kellene szájon át ACC-t adni, mivel a nehéz légzést okozhatja a tüdő vizesedése, vagy szívbetegség. Mindkét esetben az ACC rendszeres használata hatott malinál, élénkebb lett és kevésbé pumpált. Vagy 200-as porból 1/4 teáskanálnyit kell 1-ml vízben feloldani, és fecsiből beadni, vagy gyereknek való ACC szirupból szintén 1 ml-t fecsiből beadni, reggel és este legalább 7-10 napig, ha láthatóan használ, kevésbé pumpál, tartósan naponta 3-4 hétig. A hatásos fogvágásnál a malit be kell bódítani, úgy reszelik meg a fogát, a hátsók nőnek túl általában, ha nem így történt, csak csipesszel csíptek le róla, javaslom, keressen fel másik állatorvost, mert a fogtúlnövés továbbra is megvan. Ha a malit naponta 4-szer etetik fecsiből, az stabilan tartja, ha csak ez a baja. Antibiotikumot, ha injekciósan kapott 2 nappal az előző után meg kell ismételni, mert 5-7 napos antibiotikum-kezelés hat. Ha valamilyen gyulladás van a szervezetében, ez segít. Ha a mali magától eszegetne, Trovet gyógytápot nemcsak fecsiből lehet adni, hanem ha csak annyira vizezik meg, hogy a golyók megduzzadnak, és megkínálja a malit, ha csak fogprobléma, vagy nehezen eszik, a puha falatkákat megpróbálja enni, és 1-1 evőkanálnyit adni a tálkájába vagy kézből reggel-este, jó jel lenne, ha megenné, a fecsi elhagyása után adnék neki Trovetet még 1 hónapig kiegészítésnek (vitaminok stb miatt). Ezek mellett a malit mindenképp el kell még vinni állatorvoshoz, és kitalálni, mi a baja. Nem feltétlen kell extrém betegségeket keresni, hanem összeszedni a tüneteket. Plusz otthon napi súlymérés, ha a mali nem fogy naponta 20-25 grammot, hanem tartja a súlyát napokig, vagy a kiegészítő etetésre még hízik, jó esélyei vannak. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A kötőhártya-gyulladás a leggyakoribb szembetegség, kiváltó okai között első helyen állnak a különféle vírusok, a herpesz és a calici, illetve a chlamydia néven ismert baktérium-szerű kórokozó. A herpesz vírus kétoldali kötőhártya-gyulladást okoz, míg a chalmydia először csak az egyik szemet támadja meg, a gyulladás a másik szemben csak körülbelül egy hét elteltével jelentkezik. A fertőzésre különösen a kölyökmacskák érzékenyek. KEZELÉSE: Ez az egyetlen szembetegség, melynek gyógyításával házilag is próbálkozhatunk, abban az esetben, ha nincs más tünetete a cicának.Tömény kamillateában benedvesített vattával mossuk meg a cica egyik szemét, addig míg az összes csípa, váladék el nem tűnik, majd ismételjük meg a másik szemmel is. Ügyeljünk arra, hogy minden esetben új vattadarabkát használjunk, véletlenül se menjünk vissza használt vattával semelyik szemre,se a tiszta teába. miután letisztítottuk cicánk szemét, kenjük be Tetrán szemkenőccsel, itt is ügyeljünk, nehogy használt pálcikával nyúljunk a másik szemhez. Amennyiben cicánk szeme nem mutat rohamos javulást, forduljunk orvoshoz. Hogyan gyógyítsuk kedvencünk kötőhártya gyulladását? A macskám szeme állandóan becsipásodik...
A kutya étvágytalanságának okai - BetegségA csökkent étvágyú kutyáknál gyanakodhatunk betegségre, különösen, ha a kutya egyéb tüneteket is produkál ugyanabban az időben. Nem feltétlenül súlyos betegségre kell gyanakodnunk, de az azonnali állatorvosi figyelem azért fontos. Ha a kutya elutasítja a táplálékot, több betegségre utalhat, beleértve a rákot, a különböző szisztémás fertőzéseket, fogászati betegségeket, fájdalmat, májbetegséget, és veseelégtelenséget.- Friss védőoltásSzerencsére, védőoltások állnak rendelkezésre a kutyák súlyos és fertőző betegségeinek megelőzésére. Bár ezek az injekciók megmentették az életét több millió háziállatnak az elmúlt 100 évben, de néha lehetnek káros hatásai. Ezek többsége enyhe és rövid lefolyású, beleértve egy átmeneti étvágytalanságot is.- Utazás, ismeretlen környezetHa a kutya étvágya jó volt, amíg nem utazott el vele, vagy új helyre költöztek, akkor előfordulhat, hogy a kutya nem fog enni, mert az utazás, vagy az ismeretlen környezethez való alkalmazkodás megviseli. Néhány állat utazási betegséget kaphat, vagy idegessé válhat az új helyen.- Pickiness vagy magatartás problémákNéhány kutya csak csupán válogatós, vagy nem hajlandók enni. Ezt okozhatja egy olyan etetési helyzet, ami nem kényelmes, mint például egy agresszív kutya jelenléte vagy az etetőtál kényelmetlen magassága. A válogatós kutya esetében az egyéb betegségek lehetőségét állatorvosi vizsgálattal ki kell zárni.