661. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A kutyák körében rendkívül gyakori a parazitás fertőzöttség. Legalább minden harmadik kutya bélférgekkel fertőzött! A kölyökkutyáknál pedig még nagyobb ez az arány, 60-70%-uk már az anyaméhben fertőződik és férgesen születik.
A házikedvenc elvesztése kapcsán kialakult gyász egy teljesen természetes reakció. Vannak olyan gazdik, akiknek nagyon nehéz túltenniük magukat háziállatuk elvesztésén. Tanuljuk meg kezelni ezt a borzasztó érzést!
London, (MTI) - Juhászkutyának csapott fel egy csivava: az egykilós csöppség tökéletesen uralja a hozzá képest óriási birkákat. Az eb nyája mindössze 5 juhból áll, amelyek legalább annyira ijedten szaladnak a - megszokott esetben - szobakutya elől és fordulnak az általa diktált irányba, mintha termetes németjuhászok, vagy vérmes pitbullok hajkurásznák őket.
Nem kell aggódni, ez a természetes vedlési folyamat rész. Ha kitisztul a szeme pár nap múlva levedli régi bőrét. Nincs semmi tennivaló, legyen búvóhelye meg vize és ne piszkáld. Amíg kicsi évi 4-6 alkalommal, ahogy növekszik ennél ritkábban ezt meg fogja ismételni.
Ezek a vércukor értékek nem cukorbetegségre utalnak, mert nem magasak, hanem túlságosan alacsonyak. Mindenképpen vigye el őt egy olyan állatorvosi rendelőbe, ahol meg tudják oldani a vérvételt és a laborvizsgálatot. Hormonális vizsgálatokra lenne szükség, mert pajzsmirigy,mellékvese és hasnyálmirigy betegségek okozhatnak alacsony vércukorszintet. Emellett szükség lehet ultrahangos vizsgálatra is.
Sajnos kép alapján nem lehet megmondani, hogy mi okozza a problémát (szőrtüszőgyulladás, gomba, allergia, bolha). El kellene vinni állatorvoshoz, ő konkrét fizikális vizsgálattal jobban fogja tudni, esetleg bőrkaparékot is vehetnek.
Adhatja, csak ez a humán gyógyszer nem olyan széles spektrumú, mint a kutyáknak kifejlesztett féreghajtók, amik általában többféle hatóanyagokat tartalmaznak, úgyhogy én inkább az állatorvosi készítményeket javasolnám. Ha pedig a kutyus sovány, fogy, akkor feltétlen keressen fel egy kollégát, mert a hátterében többféle probléma, betegség állhat...
Kedves gazdi! A kutyát ivartalaníttatni kellene >> illetve nevelni, olyan lesz a kutya, amilyen a gazdája, ha nem neveli, nem lesz "jó"... Hogyan legyek falkavezér? - 1. rész >>Arról lesz szó, hogy mi az, amit a kutyánknál mindig be kell tartatni, hogy megértse, mi vagyunk a falkavezérek, és ő az utolsó a rangsorban. Videóval! Hogyan legyek falkavezér? - 2. rész>>Folytatjuk cikksorozatunkat, jöjjön néhány konkrét példa: lássuk, mit tehetsz azért, hogy kutyád falkavezérként tekintsen rád! Etetés, séta, játék: csupa olyan esemény, ahol számít, hogyan viselkedsz négylábú társaddal! Sőt: nem mindegy, melyikőtök megy ki először az ajtón! Hogyan legyek falkavezér? - 3. rész >> A harmadik részben arra keressük a választ, hogyan sétáljunk kutyánkkal, hol van a kutya helye a lakásban, illetve mit csináljunk, ha túl erőszakosan üdvözöl minket négylábú barátunk. Ha betartjuk az itt leírt tanácsokat, kutyánk falkavezérként fog bennünket tisztelni, és remek kutya-gazdi kapcsolat alakul ki! Hogyan legyek falkavezér? - 4. rész >>Ha a kutya rosszat csinál, meg kell büntetni. De nem ám a régi módszerrel! Csak semmi erőszak, semmi kiabálás, semmi verés! Létezik egy sokkal jobb módszer: próbáld ki, hatásos! Cikksorozatunk 4., befejező részében a rosszalkodó kutyákkal foglalkozunk.