661. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A kutyák körében rendkívül gyakori a parazitás fertőzöttség. Legalább minden harmadik kutya bélférgekkel fertőzött! A kölyökkutyáknál pedig még nagyobb ez az arány, 60-70%-uk már az anyaméhben fertőződik és férgesen születik.
A házikedvenc elvesztése kapcsán kialakult gyász egy teljesen természetes reakció. Vannak olyan gazdik, akiknek nagyon nehéz túltenniük magukat háziállatuk elvesztésén. Tanuljuk meg kezelni ezt a borzasztó érzést!
London, (MTI) - Juhászkutyának csapott fel egy csivava: az egykilós csöppség tökéletesen uralja a hozzá képest óriási birkákat. Az eb nyája mindössze 5 juhból áll, amelyek legalább annyira ijedten szaladnak a - megszokott esetben - szobakutya elől és fordulnak az általa diktált irányba, mintha termetes németjuhászok, vagy vérmes pitbullok hajkurásznák őket.
A kutyák szürkehályog-betegsége korai szakaszban még könnyen kezelhető. Ha valaki azt veszi észre a kutyusán, hogy a szemének egy része fehér színű lett vagy bármilyen színelváltozást észlel, azonnal keresse fel az állatorvost. Amennyiben a kezelés nem kezdődik meg időben, az maradandó károsodához vezet. Az állapottól függ, a kezelés ára és minden rendelőben más. Érdeklődjenek a választott állatorvosnál. Bővebben a témáról >>
Kedves gazdi, idős már a cica, sok gondja lehet, mutassák meg állatorvosnak, sajnos látatlanban ezen nem lehet segíteni. Milyen betegségei lehetnek az idős cicáknak?A leggyakrabban előforduló betegségek az alábbiak: Vesebetegségek: a vesefunkció romlását számos tényező kiválthatja, azonban a kialakuló tünetek eléggé egységesek, és gyakran nem jellegzetesek. Az étvágytalanság, testsúlyvesztés, fénytelen szőrzet, bágyadtság akár az idős kor számlájára is írható, azonban gyakran a veseelégtelenség tünete. Daganatos betegségek: gyakorlatilag bármely szerv daganatos megbetegedése előfordulhat cicákban is. A testfelületen kialakuló duzzanatok eredetének kivizsgálása minden esetben indokolt, ugyanis a kisméretű daganatok mielőbbi eltávolításával a probléma rendszerint megoldható. A belső szervek daganatos elváltozásainak felismerése és megoldása már nem ennyire egyszerű. A sebészi eltávolítás ebben az esetben is szóba jön, illetve már hazánkban sem elérhetetlen a kemoterápiás kezelés illetve a sugárkezelés sem. Fertőző betegségek: mint már írtuk, a cica immunrendszerének gyengülésével egyre fogékonyabb lesz a különféle fertőző betegségekre. Fogak betegségei: az idős cicák nagy része szenved a fogak megbetegedésétől is. Leggyakoribb probléma a fogkövesség, és az ennek következtében kialakuló fogíny és fogmeder gyulladás. A fogkövességnek akár nagyon súlyos következményei is lehetnek, azonban viszonylag könnyen megszüntethető, egy rövid bódításban végzett ultrahangos fogkő-eltávolítással.Fontos, hogy míg fiatal cicákban rendszerint egyszerre csak egy betegség jelentkezik, idősebb korban gyakori, hogy egymás mellett több idült betegség is jelen van, és együtt alakítják ki a tüneteket. Emiatt rendszerint több kiegészítő vizsgálat is szükséges a cica állapotának felmérésére, és a megfelelő kezelés kiválasztására.A cicákra vonatkoztatva is igaz, hogy az idős kor önmagában nem betegség. Mindemellett szükséges odafigyelni a figyelmeztető jelekre, hogy az időben megkezdett gyógykezeléssel minél tovább boldog életet biztosíthassunk számára.
Kedves gazdi, igen, az első pár nap kritikus. Bízzanak a kiskutyában és az orvosukban. Sajnos Önök nem tenyésztőnél voltak, hanem szaporítónál... oltott, féregtelenített, rendesen gondozott kiskutya nem lett volna parvos. Nehéz ellenük harcolni, de talán ők segíthetnek >> Az igazi tenyésztő...Manapság már itthon is egyre több tenyésztő ad útravalóként egy ún. kölyökcsomagot, amely a következőket tartalmazza: Adásvételi szerződés Mikrocsip beültetést igazoló okmány (EU előírások szerint) Állatútlevél (EU előírások szerint) Származási lap (törzskönyv), ebben leírják a kölyök felmenőinek kiállításokon elért eredményeit, egészségügyi adatait Oltási könyv, amelyben kéthetes koruktól folyamatosan vezetik az oltásokat, féregtelenítéseket Oltási terv, benne a soron következő oltások típusa, dátuma 1 csomag táp abból, amit a kölyök addig evett Etetési útmutató arról, hogy az adott tápból mennyi a napi mennyiség Nyakörv Etető- és itatótál Rongydarab az alom szagával, ami megkönnyíti az új gazdinál töltött első éjszakákat Teljes körű tanácsadás, támogatás, kapcsolattartás a gazdival Rettegett vírusok: parvo és szopornyica >>
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos (a legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség) Őt ajánljuk: www.vetlabor.hu További infó: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/borgyogyaszati-megbetegedesek
KEdves Gazdi! Érdemes lenne elvinni a kutyát akkor egy másik állatorvoshoz, ultrahangra és minden egyéb vizsgálatra. Az álvemhesség komoly betegség, kezelni kell. Ha meg vemhes, akkor sem árt, ha ellenőrzik a kutya állapotát. Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? >> Félrevezető ösztönök – álvemhesség >> 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására >>