661. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A kutyák körében rendkívül gyakori a parazitás fertőzöttség. Legalább minden harmadik kutya bélférgekkel fertőzött! A kölyökkutyáknál pedig még nagyobb ez az arány, 60-70%-uk már az anyaméhben fertőződik és férgesen születik.
A házikedvenc elvesztése kapcsán kialakult gyász egy teljesen természetes reakció. Vannak olyan gazdik, akiknek nagyon nehéz túltenniük magukat háziállatuk elvesztésén. Tanuljuk meg kezelni ezt a borzasztó érzést!
London, (MTI) - Juhászkutyának csapott fel egy csivava: az egykilós csöppség tökéletesen uralja a hozzá képest óriási birkákat. Az eb nyája mindössze 5 juhból áll, amelyek legalább annyira ijedten szaladnak a - megszokott esetben - szobakutya elől és fordulnak az általa diktált irányba, mintha termetes németjuhászok, vagy vérmes pitbullok hajkurásznák őket.
Kedves Gazdi! Én ezt még nem gondolnám nagyon aggasztó mennyiségnek, de tény, hogy egy kicsit határeset. Nálam is vannak makk egészséges babanyuszik, akik szintén ilyen sokat isznak és pisilnek is. Ha sokat szénázik és attól szomjas, akkor az is lehet egy ok. Sok pisit eredményezhet azonban akár egy rossz fogacska is(pl hátsó örlők), vagy akár vesebetegség, de nem gondolnám, hogy ezek babanyusziban jellemzőek. Inkább kicsit később szokott ez előfordulni. Ezek kiszűrésére teljes szájüregi vizsgálatot, vagy vérvizsgálatt szoktak javasolni. Jó nyuszizást Meier Kriszti Mivel és hogyan etessük a nyulat? Nyuszika tízparancsolata - avagy hogyan tartsunk otthon nyulat? Tippek a nyúl ápolásához
Az állatgyógyszerek az állatok számára készülnek, az emberi gyógyszerek az embereknek. Ezt azért fontos tudni, mert ebből következően még azonos hatóanyag tartalom mellett sem egyformák. A humán gyógyszerek szinte majdnem mindig más vivő- és adalékanyagokat tartalmaznak, mint azok, amelyeket állatoknak gyártanak. A gyógyszergyárak mindig fontos kísérleteket végeznek minden összetevő hatására vonatkozóan, de csak a cél felhasználó szerint. Emberi gyógyszereknél tehát nem vizsgálják, hogy az állatokban hogyan hatnak, milyen esetleges mellékhatásokat váltanak ki, stb. Ebből következően, lehet hogy olcsóbb lenne a humán gyógyszert adni, de nincs biztosíték arra, hogy nem következik-e be valami nem várt hatás, vagy mellékhatás. Emiatt én ezt nem tudom jó szívvel ajánlani! Nekünk orvosság, nekik méreg! - háziállatokra veszélyes gyógyszerek Hamis állatgyógyszer forgalmazása miatt tett feljelentést a NÉBIH Mikor kapjon antibiotikumot a kedvenc és mikor ne?
Üdvözlöm! A köhögésnek számos oka lehet, ami fertőző és nem fertőző betegségeket jelent. Vizsgálat nélkül semmit nem tudok a kérdésére válaszolni. A régen fennálló, visszatérő köhögés akár szívbetegség tünete is lehet. Mindenképpen szükség lenne egy alapos vizsgálatra,amely egy mellkas röntgent is magába foglal. Keressen a közelében egy jól felszerelt rendelőt vagy állatkórházat! Kennelköhögés: ismét fertőz a kutyaközösségek réme Mit tegyünk, ha köhög a kutyánk? Picur allergiás köhögése
Kedves Gazdi! Valószínüleg az oltóanyagra adott egyedi allergiás reakcióról lehet szó Zorrónál. Az oltás helyét TRAUMEEL kenőccsel javaslom bekenni napi többször a duzzanat elmúlásáig. A következő oltás beadását pedig mindenképpen homeopátiás védelem mellett javaslom. Ha további kérdései lennének, kérem hvjon: 06 (20) 928-44-25! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata; www.kimintvet.hu A kutyámat valóban minden évben be kell oltani? A kutyák veszettség elleni kötelező védőoltásáról Kutya-macska védőoltások: a legfontosabb tudnivalók
Az atkák megjelenése viszonylag gyakori a hullámospapagájoknál. Prevenciós kezelésként minden újonnan érkező madárnál érdemes alkalmazni a bőrön át felszívódó készítményeket. Például az Ivermectin spot on light készítményt, amiből egy hullámos papagáj 5-6 cseppet kaphat. A tollhullás lehet egy kissé erőteljesebb vedlési időszak, ami főként lakásban tartott papagájoknál lehet rendszertelenül jelentkező. Tollképződést elősegítő vitaminkészítmények kaphatók madáreleség forgalmazóknál, állatkereskedésekben, kisállatpatikákban egyaránt. Sajnos nem sikerült a képet felnagyítanom, de amennyiben a csőr feletti viaszbőr megvastagodott felülete, durvább lett, a csőr gyorsan nő és szerkezete szivacsosodik, akkor atkára, ha a csőrön barázdák jelentek meg, akkor vitamin és ásványianyag hiányra gyanakodhatunk. A hullámos papagáj csőrének leggyakoribb betegségei A 10 leggyakoribb hullámospapagáj-betegség A leggyakoribb papagájbetegségek Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak