661. A kutya fülbetegségei
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kutyák pontosabban képesek megkülönböztetni a hangokat, mint mi emberek, sőt még olyan hangokat is érzékelnek, melyeket mi már nem. Lássuk hát, milyen fül problémákkal találkozhatunk a kutyák esetében!
A kedvencünknek szeretnénk mindent megadni, néha azonban túlzásba esünk, vagy megfelelő tápok helyett olcsó, de haszontalan „tápanyagokkal oldjuk meg a kutya etetését. De mit adjunk a szeretett állatnak? Mikor sok és mikor kevés, amit neki szánunk?
A kutyák körében rendkívül gyakori a parazitás fertőzöttség. Legalább minden harmadik kutya bélférgekkel fertőzött! A kölyökkutyáknál pedig még nagyobb ez az arány, 60-70%-uk már az anyaméhben fertőződik és férgesen születik.
A házikedvenc elvesztése kapcsán kialakult gyász egy teljesen természetes reakció. Vannak olyan gazdik, akiknek nagyon nehéz túltenniük magukat háziállatuk elvesztésén. Tanuljuk meg kezelni ezt a borzasztó érzést!
London, (MTI) - Juhászkutyának csapott fel egy csivava: az egykilós csöppség tökéletesen uralja a hozzá képest óriási birkákat. Az eb nyája mindössze 5 juhból áll, amelyek legalább annyira ijedten szaladnak a - megszokott esetben - szobakutya elől és fordulnak az általa diktált irányba, mintha termetes németjuhászok, vagy vérmes pitbullok hajkurásznák őket.
Üdvözlöm! Lehet egyszerűen takarmánytól, de lehet bélgyulladás is! Ha 2-3 nap múlva is megy a hasa akkor azonnal specialista állatorvoshoz el kell vinni! Antibiotikum kezelés (esetleg féreghajtó) ajánlott. Nagyon fontos ilyenkor a tartóhely kipucolása, fertőtlenítése, ugyanis a széklettel visszafertőzheti magát! Komolyan kell venni ezeket a tüneteket! Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz? Teknős elsősegély Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges!
Szőrtüszőgyulladás: Okozhatja demodex atka és különböző baktériumok, Ennek pontos megállapítása csak bőrkaparék laboratóriumi vizsgálatával lehetséges. Ha kiderül a kórokozó akkor a gyógykezelés is adott lesz. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás? Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Az ITP védőoltás utáni előfordulása nagyon ritka, az én praxisomban sok ezer állat beoltása után 35 év alatt soha nem fordult elő ilyesmi. (Egyébként azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy nem is az oltás hatására alakult ki, hanem más ok miatt, csak ez a más ok éppen egybeesett az oltással. ) Ha viszont tényleg az oltás volt a kiváltó ok, akkor bizony ugyanerre lehet számítani máskor is. Ha ez így lenne, akkor viszont már elöny lehet az, hogy erre tekintettel gyorsabban felismerhető lesz a tünetek oka. A Veri DMG egy jó immunerősítő, de szerintem ahhoz nem lesz elég, hogy ez ilyen specifikus hatást kivédjen vagy megelőzzön. A kutya autoimmun betegsége
A leírtál alapján nyirokcsomó duzzanat vagy tályog lehet. Meg kéne vizsgáltatni a füleit és a szájüregét, fogait.. Viszket a cicád füle? Ismerd fel a fülatkát! Házikedvenceink harci sérülései
A leírtak alapján tényleg igen nagy a valószínűsége annak, hogy a befogadni kívánt kiscica már elkapta azt a vírusos betegséget, ami ellen oltani kellett volna. Ezt a betegséget a természet azért találta ki, hogy ne legyen a Földön annyi macska. Szóval, ennek elég nagy a halálozási aránya, még akkor is, ha megfelelő kezelésben részesül. A betegség lefolyása akár 8-10 nap is lehet, a gyógyuláshoz azonban elég intenzív állatorvosi kezelés szükséges (általában). Ha viszont ebből meggyógyul, akkor később ez már neki nem okoz további gondot, mert védett lesz (egy jó ideig). A kérdés csak az, hogy túléli-e? Vajon egészséges az eladó kiscica? Rettegett vírusok: parvo és szopornyica Ajánlott oltási program macskáknak