6646. Kiknek való és kiknek nem a bengáli macska?
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
A modern férfi okosórák rengeteg funkcióval fel vannak vértezve. Amellett, hogy roppant hasznos eszközök, még stílusosak is.
Az ajándékozás sokkal többről szól, mint csupán egy tárgy átadása. Egy igazán jól megválasztott meglepetés szívhez szóló, személyes és nem utolsósorban emlékezetes. Nem véletlen, hogy az egyedi párnák ma már reneszánszukat élik. Ezek az apró, de mégis feltűnően dekoratív elemek képesek varázslatossá tenni a lakást, miközben egy-egy személyes érintés történetét mesélik el. Legyen szó karácsonyról, születésnapról vagy épp egy esküvőről, az ilyen ajándékok igazi telitalálatok lehetnek.
Ahhoz, hogy egy cég hosszú távon is megfelelően tudjon működni, lépést kell tartania a piaci trendekkel, gazdasági és társadalmi elvárásokkal. Például oda kell figyelnie a környezetvédelemre, az ugyanis a fenntarthatóság egyik alappillére.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
A hányásnak nem csak mérgezés lehet az oka. Vizsgálat nélkül sajnos nem tudok segíteni. A diagnózis felállításához nélkülözhetetlen. Ha mérgezés, az intenzív ellátást igényel, általában infúzióval. Ha bélsárrekedése van, beöntésre lehet szükség. Ha szőrgombóc akadt el a gyomrában vagy beleiben, állatorvosi segítségre van szüksége. Feltétlen keressen a cica számára megfelelő állatorvost!
Ennyi kevés a diagnózis felállításához. Ha alapos fizikális vizsgálattal nem találtak elegendő tünetet, kiegészítő vizsgálatokra van szükség. Labor, ultranang, röntgen, stb, attól függően, milyen betegségek jöhetnek szóba.az sem mindegy, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, ivartalanított-e, stb. Menjenek vele vissza állatorvosukhoz, vagy egy jól felszerelt rendelőbe, állatkórházba!
Sokféle probléma okozhatja ezt a viselkedésváltozást. A pszichés eredet bizonyításához először érdemes lenne egy alapos kivizsgálással kizárni a belgyógyászati és ortopédiai-neurológiai betegségeket (fájdalom). Ha ezek rendben vannak, akkor azt javasolnám forduljanak egy szakavatott kutyakiképzőhöz...
Amit leírt, az szerintem is nagy valószínűséggel nagyon enyhe epilepsziás "roham" volt, de valójában ezt még túlzás lenne rohamnak nevezni. Én is egyetértek azzal, hogy ezt még nem kell kezelni gyógyszerrel. Ha ez megmarad ezen a szinten, és évente pár alkalommal ezt előadja, nem lesz semmi baja. (Az én saját kutyámnak 10 éve van hasonló jellegű "rohama", kicsit mást csinál ugyan, de az is hasonlóan egy enyhe epilepsziás roham lehet. Nem súlyosbodott, nem lett gyakoribb a szokásosnál, így nem kezelem én sem semmivel.)
Nem lesz egyszerű belekeverni a táplálékukba, mert többnyire kiválogatják, vagy nem eszik meg. Az állatorvost nem tudják kihagyni, mert az antibiotikumot vagy a receptet tőle kaphatják meg. A cicákat nem kell vinniük, mert írták, hogy "vadak"...