6646. Kiknek való és kiknek nem a bengáli macska?
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
Okos, imádja a vizet és igazán különleges a megjelenése - a bengáli macska mégsem való mindenkinek.
A modern férfi okosórák rengeteg funkcióval fel vannak vértezve. Amellett, hogy roppant hasznos eszközök, még stílusosak is.
Az ajándékozás sokkal többről szól, mint csupán egy tárgy átadása. Egy igazán jól megválasztott meglepetés szívhez szóló, személyes és nem utolsósorban emlékezetes. Nem véletlen, hogy az egyedi párnák ma már reneszánszukat élik. Ezek az apró, de mégis feltűnően dekoratív elemek képesek varázslatossá tenni a lakást, miközben egy-egy személyes érintés történetét mesélik el. Legyen szó karácsonyról, születésnapról vagy épp egy esküvőről, az ilyen ajándékok igazi telitalálatok lehetnek.
Ahhoz, hogy egy cég hosszú távon is megfelelően tudjon működni, lépést kell tartania a piaci trendekkel, gazdasági és társadalmi elvárásokkal. Például oda kell figyelnie a környezetvédelemre, az ugyanis a fenntarthatóság egyik alappillére.
A kutyák nem beszélnek, de számos módon kifejezik szeretetüket gazdájuk iránt. Ha figyelsz a viselkedésükre, könnyen észreveheted, milyen mély érzelmeket táplálnak irántad. Nézzük, milyen jelekből tudhatod, hogy a kutyád igazán szeret!
Nem, csak macskákat fertőz.
A kutyaház méretét a kutyához igazítsuk. Se ne legyen túl kicsi, se ne legyen túl nagy. A kutyaházra nem szabad túl nagy bejáratot készíteni, elegendő, ha az eb lehajtott fejjel éppen befér rajta. A nem megfelelően megválasztott méretű kutyaház és annak rossz méretű ajtaja rontja a belső térbe a kutya teste által végbemenő felfűtést. A kutyaházat szigetelhetjük belső vagy külső szigetelő réteg beépítésével (falemezek közötti hungarocell réteggel). A kutyaház bejáratára szőnyegből készíthetünk szélvédőt. A házikó aljának kibélelését szalmával, rossz szőnyeggel, faforgáccsal oldhatjuk meg. A küszöb beépítése révén az alom nehezebben kerül a házon kívülre. A kész házat tegyük szél és esővédett helyre, dúcoljuk alá téglákkal, vagy helyezzük raklapra, hogy ne álljon vízben. A kutyaház tisztításáról (bolha és parazitamentesítéséről) legalább kéthetente gondoskodjunk. Bővebben: http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kutyahaz-teliesitese/5576/ Mivel kezeljem a rühös kutyámat?
A békés, öreg cica mindennapjait biztos megzavarta a fiatal és lelekes cica érkezése, nem csoda, hogy elsőre nem fogadja túlzott lelkesedéssel a játékos támadásokat. Nem hiszem, hogy sok mindent tehetünk, a cicák egymás között kell, hogy kialakítsák a távolságot vagy közelséget, ahogy ez nekik megfelel. Remélhetőleg az idős cica idővel megenyhül a fiatal irányában, a fiatal pedig megtanulja, hogy hol a határ. Egy cica, két cica...az első találkozás
Sajnálom, hogy ekkora trauma érte önt, de megnyugtató, hogy a hullamerevség megjelenése a biztos halál egyik jelensége. Ebből az állapotból már újraélesztés sem lehetséges. A halál beállta után minimum két óra elteltk, mire elkezdődik a merevedés a fejen és lassan halad a test hátsó része felé.
Kedves Anita! Érdemes lenne orvoshoz vinni a madarakat. A soványság a szegényes táplálásra is visszavezethető. Amennyiben már mageleséget nem fogyasztanak el és még nem próbálta, akkor fürtöskölest kellene adni nekik. Ha nem túl gyenge a madár, akkor ezt nem szokta visszautasítani. Vitaminból az E+szelént javasolnám, bár ezt is túl lehet adagolni. A Hepa-Pet tabletta, mint minden májvédő, a máriatövismag hatóanyagát, a szilimarint tartalmazza és több vitaminnal is kiegészítették. Viszont, ha figyelembevesszük, hogy egy tabletta 10ttkg élőtömegre számítandó, akkor igen rendesen sikerült ezt is túladagolni. A Legalon hatóanyag sziontén szilimarin, így felesleges volt ezeket kombinálni. Ha megeszik a madarak a máriatövismagot, akkor azt kellene nekik adni, bár egy jó időre elfelejthetőnek tűnik a májvédő, az előzményeket tekintve. Ha nem eteti a főtt tojást, vagy a magas fehérjetartalmú lágyeleségeket és a magkeverék összetétele nem haladja meg a 15%napraforgó tartalmat, úgy az eleség már meglehetősen "köszvénybarát". A vitaminokat nem kellene erőltetni, hacsak hozzáértő állatorvos, megfelelő diagnózis felállítása után mást nem mond. Egy röpdében tartott nimfa napi magkeverék igénye 3-4g körüli, a vitaminokat pedig ne ad-hoc alapon, hanem literre előírt pontos adagolás szerint adja a madaraknak. Általában 1ml/l a folyékony gyógyszerek, vitaminok adagolása. Ennek kimérésére szerezzen be egy kisebb 1-2ml-es fecskendőt. Az egy dl-es itatóedénybe 0,1ml vitamint/gyógyszert mérjen ki, hacsak más adat nincs az adagolási utasításon. Milyen a jó madáreleség? Táplálkozási tanácsok papagájoknak Papagájok: gondozási 1x1