6666. 8 tévhit a kutyákról
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kutyák az ember legjobb barátai, de rengeteg tévhit kering róluk, amelyeket sokan tényként kezelnek. Elmondjuk, hogy igazak-e vagy sem.
A kullancsok komoly veszélyt jelenthetnek a kutyák egészségére, mivel különböző betegségeket, például babesiosist vagy Lyme-kórt terjeszthetnek. Éppen ezért fontos, hogy időben és helyesen távolítsuk el a parazitát a kutya bőréből. A nem megfelelő eltávolítás fertőzésekhez és egyéb szövődményekhez vezethet.
A kutyák gyakran oldalra billentik a fejüket, amikor figyelnek vagy valami szokatlant hallanak. Ez a viselkedés aranyosnak és kíváncsinak tűnhet, de valójában számos oka lehet ennek a jelenségnek.
Egy új kiscica érkezése izgalmas, de kihívásokkal teli időszak lehet mind a gazdi, mind a már meglévő macska számára. Az összeszoktatás folyamata időt és türelmet igényel, de megfelelő lépésekkel elérhetjük, hogy harmonikus kapcsolat alakuljon ki a cicák között.
A kutyák kommunikációjuk egyik legfontosabb eszközeként használják az ugatást. Egyes fajták azonban sokkal csendesebbek, mint mások, és csak akkor hallatják a hangjukat, ha valóban szükséges. Ha olyan kutyát keresel, amelyik keveset ugat, és nem zavarja a szomszédokat, érdemes megismerkedni ezekkel a fajtákkal.
A most leírtak alapján még inkább jó diagnózisnak tűnik az epilepszia (aminek a megállapításához, kimondásához nem kell sem vérvétel, sem egyéb vizsgálat, mert ezek csak az ok kiderítéséhez kellenek, nem magához a diagnózis felállításához). A véleményem pedig a következő: Ha valóban az van, hogy a korábbi tünetek, amit egy-egy roham során produkál, nem változtak lényegesen, és a mostanában mutatkozó rohamok során is ugyanezeket produkálja csak, akkor még az is lehet, hogy emiatt nem kellene még gyógyszerezni. A gyógyszerek ugyanis erős nyugtatók, és biztos, hogy ezektől tompább és levertebb lehet (de nem biztos) a kutya, ráadásul a májat is terheli a folyamatos gyógyszerezés. Más lenne a helyzet, ha a rohamai alatt mást is csinálna, lenne pl. izomgörcsös rángatózása, eszméletvesztése, stb. Úgyhogy, a gyógyszeres kezelésen lehetne még gondolkozni. Az pedig egy egészen más dolog, hogy az altatás során előfordulhat, hogy a műtőasztalon lesz rohama, ez pedig nem biztos hogy jó a műtét közben. Emiatt az ivartalanítást is meg kellene gondolni, hogy valóban akarják-e ebben a helyzetben? Szóval, összegezve, a kérdés nem könnyű, a válaszok megtalálása még inkább nehéz.
Baja biztos, hogy nem lesz, ha néha iszik belőle, de nem adnám minden nap.
Ásványi anyag hiány okozhatja, nutrafort-3 és mészkőgritt adagolása a takarmányba javíthat a helyzeten. A tarka-barka baromfiudvar
Kedves Gazdi! Ha szeretné, hogy életben maradjon a tengerimalaca, javaslom sürgősen vigye el állatorvoshoz, remélem már elvitte. A váladék oka lehet tüdőgyulladás, a duzzanat tályog, vagy nyirokmirigy, de más is. A tengerimalac tünetei olyan súlyosak, ha nem kezdik el kezelni sürgősen olyan 1-2 napon belül, nem jósolok neki hosszú jövőt. A tengerimalacoknál a légúti tüneteket nagyon komolyan kell venni, egy kezeletlen megfázás néhány napon belül elviheti a malacot, és mivel nem tudnak hányni, ha félrenyelnek, az öklendezés is egy súlyos tünet, sürgősen állatorvos kell! Üdvözlettel, Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
Ennél a fajtánál megengedett a farkasköröm jelenléte de nem feltétel. A későbbi problémák megelőzése miatt el lehet távolíttatni de az is egy lehetséges opció hogy csak a problémák jelentkezésekor távolítják el azokat. Hasonló kérdés-válaszok: http://www.haziallat.hu/kereses/?search=farkaskorom