6666. Skóciában is megtiltják az XL bully kutyák tenyésztését és forgalmazását
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Az angliai és a walesi tilalom elrendelése után a skót kormány is megtiltja az amerikai bully kutyafajta XL változatának tenyésztését és forgalmazását.
Mintegy 45 kis kardszárnyú delfin és palackorrú delfin vetődött partra vasárnap délután Új-Zéland északi szigetének keleti partvidékén, és mind elpusztultak - közölte hétfőn az új-zélandi Természetvédelmi Hivatal.
A költési időszak előtt, legkésőbb március végéig kellene elvégezni számos, természetvédelmi szempontból érzékeny munkát, például a fecskefészkek biztonságos eltávolítását az építési területeken, vagy a fehérgólya-fészkek biztonságossá tételét - írja hétfői közleményében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).
Kutyusodnak olyan nevet válassz, ami könnyen megjegyezhető, lehetőleg 1-2 szótagból áll csak és illik a kutya személyiségére. Mutatjuk, hogy 2024-ben mik lehetnek a legnépszerűbbek!
Ha velősen szeretnénk megválaszolni a kérdést, akkor az alábbi okokat tudnánk felsorolni: 100%-ig lebomlik, magasabb a hőtároló képessége, légáteresztő, puhább a tapintása, és nem kezelték semmilyen vegyi anyaggal, így bőrbarát.
Az alapvető probléma valószínűleg húgykövesség lehet. Egy egyszerű laboratóriumi vizelet vizsgálattal kideríthető.
Kedves Tamás! A problémát legvalószínűbb, hogy baktérium fertőzés, esetleg férgesség okozza. Az állatorvos felkeresése egyik esetben sem elkerülhető a gyógyszeres kezelés megkezdéséhez, ha meg akarja menteni a madarat. Olvass tovább! Mi a baja a nimfapapagájunknak? A hullámospapagájumnak 3 hónapja hasmenése van
Kedves Kérdező! Sajnos rossz hírem van, ami az, hogy igazából semmi okosat nem lehet a leírtakra válaszolni! Még állatorvosként sem. Emberek ilyen-olyan bajainál is gyakran előfordul, hogy hiába a sok-sok vizsgálat, hiába a sokféle próbálkozás és gyógyszer, nem javul a beteg állapota a kezelések hatására sem. Ez van, és ugyan szeretni nem kell ezt a helyzetet, de ettől még ez a "patthelyzet" mindennapos. A csivava egy olyan kutyafajta, ami ma már igen messze áll az "eredeti" kutyától. Ez a tenyésztés eredményeként jött így létre. A többségükkel szerencsére nincsenek problémák egész életükben, de vannak mindig olyan egyedek, amelyeknél ilyen-olyan problémák jelentkeznek idővel. Ez lehet a helyzet a lányáék kutyájával is. A leírtakból azt látom, hogy mostanra már gyakorlatilag minden lehetséges vizsgálatot elvégeztek rajta, és többféle gyógykezelési próbálkozás is volt már. Viszont, én azt gondolom, hogy senki nem ígért semmi biztosat, aki eddig kezelte. Én sem mernék ilyesmire vállalkozni. Más lehetőség nem marad, minthogy újabb és újabb állatorvoshoz vigyék, hátha valaki mégis képes csodát tenni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz a cicát. Akár egy neurológiai kivizsgálásra.., mert a leírásból nem tudom eldönteni, hogy mozgásszervi vagy központiidegrendszeri probléma okozza- e ezt a mozgást. A panleukopenia után ez nem jellemző tünet.
Tisztelt Kérdező! Gratulálok új kedvencéhez! A kiskutyák megfelelő fejlődéséhez és egészséges, boldog életéhez elengedhetetlen a jó minőségű, kiegyensúlyozott táplálék. Amennyiben prémium terméket választ, például Hill's Science Plan, kifejezetten kölykök számára kifejlesztett eledelt, akkor semmilyen más kiegészítésre nincsen szükség, kedvence minden szükséges tápanyagot megkap, mindezt mesterséges színezék, ízesítőszer vagy tartósítószerek nélkül. A felvágottak, virslik és más ételeink fűszeresek és tartósítószereket tartalmaznak, amelyeket érdemes elkerülni. Amennyiben kedvence érzékeny gyomrú, hányást, hasmenést is okozhatnak. Ugyanez igaz a tejre is. Bár vannak kutyák, akik minden gond nélkül fogyaszthatnak tejet, másoknál hasmenést vált ki. Tehát azt javaslom válasszon inkább egy jó minőségű száraztápot, amit konzerv eledellel és kutyák számára készült jutalomfalatokkal tehet változatosabbá. Folyadékpóltásra pedig a legtökéletesebb a friss tiszta víz.