666. Mit tegyek, ha hasvízkóros az aranyhalam?
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Hőségriasztás és erős UV-sugárzás idején állataink is veszélyben, életveszélyben lehetnek - ha nem teszünk semmit védelmükben, ha nem biztosítunk számukra vizet és árnyékot, az állatkínzásnak minősül! Minden évben sok kutya pusztul el amiatt, hogy gazdáik kint hagyják őket a tűző napon!
Világszerte több, mint 40 nyúlfaj él, de a házinyulak minden fajtája egyetlen fajtól, az üregi nyúltól (oryctolagus cuniculus) származik. Csak családi szinten van származási kapcsolat a mezei nyúllal (Lepus europeus).
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Ismét élen jár a Pedigree® Örökbefogadási Program a menhelyi kutyák segítésében. A Mars Magyarország három éve zajló, sikeres örökbefogadási programja mellett augusztusban virtuális örökbefogadási pályázatot indít közel 19 ezer tagot számláló Facebook klubjában, hogy bárkiből örökbefogadó válhasson.
A nagytestű növendék kutyákon - különösen ha azok fehérjében dús de ásványi anyagokban/kalcium és foszfor/ szegény táplálékot fogyasztanak a hirtelen növekedés és a lassú csontosodás miatt a csontok szilárdsága átmenetileg nem kellő mértékű lehet. Emiatt a hosszú csöves csontok /comb és karcsont/ átmeneti fájdalmas megbetegedése alakulhat ki amely nem szteroid gyulladásgátlók/pl Meloxycam/ néhány nap alatt meggyógyítható.Értelem szerűen a növekedés befejeződése után ez a betegség már nem fordul elő. DE Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
A hányás, nyálkás széklet, levertség sokféle betegség tünete lehet. A hányadék színe, amennyiben nem tartalmaz alakos elemeket (pl. takarmányt), vagy vért, rendszerint sárgás színű. Ez a szín a gyomorsav (sósavas pepszin) normális színe. A zöldes árnyalat gyakran az emésztési rendellenességben szenvedő kutya (macska) "legeléséből" (fű, gyomok rágcsálása) adódik. Gyakran említik, hogy a hányadék habos. Nos, ez sem valami különleges jel, csupán arról van szó, hogy az öklendezés során a váladék felhabosodik. Hasnyálmirigy gyulladás esetén is lehetnek ilyen tünetek, de ez a betegség - szerencsére - viszonylag ritka. Egyéb emésztőszervi megbetegedésektől a legegyszerűbben vérvizsgálattal lehet elkülöníteni. Míg az emésztőszervi megbetegedések (mint pl. gyomor- bélgyulladás) viszonylag rövid idő alatt gyógyulhatnak, a hasnyálmirigy gyulladás hosszadalmas, "macerás" betegség, nemegyszer végzetes kimenetelű is lehet minden beavatkozás ellenére. Nemegyszer intenzív (kórházi) kezelést igényel, mert a "nulldiétás" állatot mesterségesen kell táplálni (infúziókkal). Gyakori eset, hogy azonosnak látszó tünetek mellett egyszer gyorsan, máskor lassabban, vagy egyáltalán nem gyógyul az állat. Ennek az az oka, hogy azonos tünetek hátterében is sokféle betegség lehet. Hogy miről is van szó, ennek kiderítése az állatorvos feladata. Az ismétlődő hányás, hasmenés az állat kiszáradásához vezethet, ezért igen fontos a folyamatos, rendszeres állatorvosi vizsgálat és kezelés (gyakran szükség van - egyéb gyógyszerek mellett - infúziókra is). Ezért ha nem javul az állat állapota, vigyék állatorvoshoz.
Biztos, hogy nincs széklet? Nem látni a ketrecben semmit? Mert a nyuszik éjjel is dolgoznak.:) Ha normálisan eszik, és szaladgál, akkor baj nem lehet. Persze előfordul, hogy egy két napig nincs széklet, de ilyenkor általában a gazdi nem veszi észre a bogyókat.:) Mit értesz furcsa viselkedés alatt?- most,. hogy közeleg a tavasz, megváltozik a viselkedésük.:)
Kedves Gazdi! Sajnos ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet semit mondani. Hiszen azt sem tudjuk, honann jön a vér, a cica orrából vagy a szájából. Egyik sem jó... Meg kell őt mutatni álltorvosnak, aki alaposan megvizsgálja a szájüreget, és a fogak állapotát. Létezik egy fogbetegség a macskáknál, ami komoly fájdalommal jár, bár kívülről sokszor semmi elváltozás nem látható a fogakon.Ez vizsgálattal kideríthető.
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése