666. Mit tegyek, ha hasvízkóros az aranyhalam?
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Hőségriasztás és erős UV-sugárzás idején állataink is veszélyben, életveszélyben lehetnek - ha nem teszünk semmit védelmükben, ha nem biztosítunk számukra vizet és árnyékot, az állatkínzásnak minősül! Minden évben sok kutya pusztul el amiatt, hogy gazdáik kint hagyják őket a tűző napon!
Világszerte több, mint 40 nyúlfaj él, de a házinyulak minden fajtája egyetlen fajtól, az üregi nyúltól (oryctolagus cuniculus) származik. Csak családi szinten van származási kapcsolat a mezei nyúllal (Lepus europeus).
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Ismét élen jár a Pedigree® Örökbefogadási Program a menhelyi kutyák segítésében. A Mars Magyarország három éve zajló, sikeres örökbefogadási programja mellett augusztusban virtuális örökbefogadási pályázatot indít közel 19 ezer tagot számláló Facebook klubjában, hogy bárkiből örökbefogadó válhasson.
A bolhásság régi betegség, de cseppet sem ment ki a "divatból"! Nem maga a "kis parazita" okozza a fő gondot, hanem áldatlan tevékenységének a szövődményei az igazán problematikusak. A bolhásság következményei >> Igen, lehet tőle levert a macska. Féregtelenítve sincs? Azt sem ártana! Vigye el a cicát állatorvoshoz.
Kedves Olvasó! A fülgyulladás az egyik leggyakoribb betegség amivel a kutyatulajdonosok felkeresik az állatorvost. Jó hír, hogy megfelelő kezeléssel gyorsan és hatékonyan lehet gyógyítani, de elhanyagolva a kutya akár a hallását is elveszítheti. A legfontosabb, hogy kiderítsük az okot, ami csak orvosi vizsgálattal (műszerrel) lehetséges, otthon vaktában kezelni nem érdemes. Fülgyulladásról bővebben: A folyamat kialakulásában számos tényező játszik szerepet. Ilyen lehet ha fürdés, vagy fürdetés során víz, séta közben toklász, vagy bármilyen idegen test, külső élősködő kerül a hallójáratba, ami gyulladást okoz, és elősegíti baktériumok, gombák megtelepedését. Honnan tudjuk, hogy kutyánknak (macskánknak) fülgyulladása van?A kutya rázza, dörzsöli a fülét, esetleg ferdén tartja a fejét. A fülbe belenézve a hallójárat bőre kipirult, gyulladt, nem egyszer bűzös váladék szivárog belőle. A gyulladás vagy csak az egyik oldalon jelentkezik , vagy akár mindkét fület érintheti egyszerre.Ezek a fülgyulladásos esetek általában jól kezelhetőek, bár a kezelés akár több hétig is eltarthat a teljes gyógyulásig. Lényeges, hogy a tünetek észlelésekor minél hamarabb keressék fel az állatorvost.A legfontosabb teendő ilyenkor a gyulladást kiváltó ok megszüntetése (pl. idegen test esetén annak eltávolítása), és a hallójárat alapos tisztítása. Ezt követheti a gyógyszeres terápia, ennek két fontos eleme van: Az első a hallójárat naponta történő tisztítása erre a célra kapható fültisztító oldattal, a második a naponta kétszer alkalmazandó fülcsepp. A fülcsepp baktériumölő, gombaölő, atkaellenes, és gyulladáscsökkentő anyagokat tartalmazhat. A kezelést otthon, akár több héten keresztül folytatni kell, alkalmankénti állatorvosi kontrollvizsgálat mellett.
Sajnos a csatolást nem látom. Feltételezem, hogy más eltérést nem találtak a vér laborvizsgálata során, ha cska a Lyme kórt kell kezelni. a betegség lfolyása hosszadalmas. Nyilván szükség van a további fájdalom- és gyulladáscsökkentésre. Porc erősítőt, ami természetes gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik, jó, ha adnak neki.Sok féle kondroitinszulfát és glükózaminoglikán tartalmú állatgyógyászati táplálékkiegészítő kapható. Bizonyára vissza kell menniük kontroll vizsgálatra állatorvosukhoz, de ha úgy látják, a kutyus állapota nem javul kielégítően, érdemes előbb visszamenniük hozzá.
Ivartalaníttatni kellene a cicákat, nem lenne szaporulat... Kandúroknál is érdemes lenne elvégeztetni a műtétet. Nőstény cicákAz ivartalanítás célja nőstény cicák esetében elsősorban a nem kívánt szaporulat és az azzal járó problémák megelőzése. Emellett más előnyei is vannak a beavatkozásnak mind a gazdi, mind a cica szempontjából. Miután a cica eléri az ivarérettséget (kb. 8 hónaposan), az év nagy részében rendszeresen ivarzik: háromhetente, 3-5 napon keresztül. Ez a párzás bekövetkeztéig folytatódik. Az ivarzás idején a legtöbb nőstény cica viselkedése gyökeresen megváltozik. Hangos nyávogással “hívja” a kandúrokat, és nyugtalanná válik, sokat hempereg, étvágya csökken. Az ivartalanítás után ezek a tünetek természetesen elmúlnak. Végül, az ivartalanítás csökkenti a méh daganatos és gyulladásos betegségeinek, illetve az emlődaganatok kialakulásának valószínűségét is.Fontos: egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön.Mikor a legideálisabb elvégezni a műtétet?Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók. A pontos időpont egyeztetése érdekében kérjük, keresse fel rendelőnket.
Kedves Erika, Ivartalanításra nem gondoltak még? Megoldana minden problémát! A kandúrokat és a nőstényeket is vigyék el. Ne legyen felesleges szaporulat! Miért ajánlott ivartalanítani a macskámat?KandúrokKandúrok esetében az ivartalanítás számos előnnyel jár, főleg ha erre fiatal korban kerül sor (6-8 hónapos kor). A pubertás után, 8-9 hónapos korban a kandúr cicák számos, nem kívánatos viselkedésformát, “rossz szokást” vehetnek fel. Gyakran a lakáson belül is területük megjelölésére törekszenek, elsősorban vizeletspricceléssel , ami kellemetlen, nehezen eltávolítható szagot hagy maga után. Ha a kandúrnak lehetősége van rá, egyre távolabb csavarog el a háztól, hogy minél nagyobb területet alakíthasson ki magának. A kóborló cicákra komoly veszélyt jelent a városi autóforgalom, az elütött macskák jelentős része nem ivartalanított kandúr. Emellett a területért gyakran más macskákkal is meg kell küzdeniük, aminek gyakran nehezen gyógyuló sebek, tályogok a következményei. Számos gyógyíthatatlan fertőző betegség is karmolás, harapás útján terjed. Végül, de nem utolsó sorban a kandúr cicák ivartalanításával is csökkenthető a nem kívánt szaporulat, megelőzhető a kóbor állatok számának növekedése.Fontos: minél később kerül sor a kandúr ivartalanítására, annál kevésbé valószínű, hogy a kialakult viselkedésformák nyomtalanul eltűnnek a műtét hatására.Nőstény cicákAz ivartalanítás célja nőstény cicák esetében elsősorban a nem kívánt szaporulat és az azzal járó problémák megelőzése. Emellett más előnyei is vannak a beavatkozásnak mind a gazdi, mind a cica szempontjából. Miután a cica eléri az ivarérettséget (kb. 8 hónaposan), az év nagy részében rendszeresen ivarzik: háromhetente, 3-5 napon keresztül. Ez a párzás bekövetkeztéig folytatódik. Az ivarzás idején a legtöbb nőstény cica viselkedése gyökeresen megváltozik. Hangos nyávogással “hívja” a kandúrokat, és nyugtalanná válik, sokat hempereg, étvágya csökken. Az ivartalanítás után ezek a tünetek természetesen elmúlnak. Végül, az ivartalanítás csökkenti a méh daganatos és gyulladásos betegségeinek, illetve az emlődaganatok kialakulásának valószínűségét is.Fontos: egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön.Mikor a legideálisabb elvégezni a műtétet?Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók. A pontos időpont egyeztetése érdekében kérjük, keresse fel rendelőnket.