666. Mit tegyek, ha hasvízkóros az aranyhalam?
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Hőségriasztás és erős UV-sugárzás idején állataink is veszélyben, életveszélyben lehetnek - ha nem teszünk semmit védelmükben, ha nem biztosítunk számukra vizet és árnyékot, az állatkínzásnak minősül! Minden évben sok kutya pusztul el amiatt, hogy gazdáik kint hagyják őket a tűző napon!
Világszerte több, mint 40 nyúlfaj él, de a házinyulak minden fajtája egyetlen fajtól, az üregi nyúltól (oryctolagus cuniculus) származik. Csak családi szinten van származási kapcsolat a mezei nyúllal (Lepus europeus).
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Ismét élen jár a Pedigree® Örökbefogadási Program a menhelyi kutyák segítésében. A Mars Magyarország három éve zajló, sikeres örökbefogadási programja mellett augusztusban virtuális örökbefogadási pályázatot indít közel 19 ezer tagot számláló Facebook klubjában, hogy bárkiből örökbefogadó válhasson.
A kép alapján nehéz megállapítani, talán egy kullancs fejének beleszakadt része látható. Daganat vagy más szövetszaporulat ilyen gyorsan nem alakul ki. Rohanni nem kell vele sehova, de ha egyszer úgyis felkeresi a kollégát akkor ezt is mutassa meg majd neki. Olvass tovább! Így védhetjük meg a kedvenceinket kullancstól
Kedves Gazdi! A szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. Amennyiben a vélt ok kezelésére adott szer nem hat, tovább kell vizsgálni az esetet. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. Ezért a vizsgálatért még akár messzebbre is érdmes elutazni vele, ha a lakóhelyük környékén nincs bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvos (a legtöbbször bolhákra lesznek allergiásak a kutyák (a bolha nyálára), kialakult allergiát pedig a bolhátlanítás nem szünteti meg, akkor is kell az állatorvosi segítség) Őt ajánljuk: www.vetlabor.hu További infó: http://www.kisallatdoki.hu/hirek/cikkek/borgyogyaszati-megbetegedesek
A tuja mérgező!! pl: Nyugati tuja (Thuja occidentalis) hatóanyag: izotujon, tujon Kutya mérgezéseinek tünetei és kezelése >> Milyen a kutyabarát kert? >> Én azért elvinném állatorvoshoz, a jelenlegi nyugalom, nem jelenti azt, hogy minden rendben van, ellenőriztetném a kutyust..
Kedves Eszter! Közel sem biztos, hogy vesebetegsége van, úgyhogy keressen fel egy állatorvos kollegát. Szükség lenne egy vérlabor és ultrahang vizsgálatra, hogy lássuk kell-e egyáltalán diétás táp, és ha igen milyen...
Kedves gazdi. nem kell az állatnak kimennie, Ön is beviheti a fertőzést a lakásba a cipőjével. De az sem biztos, hogy az állattól kapta el, ettől függetlenül minden felelős állattartónak illik tudnia, hogy negyedévente féregteleníteni kell az állatokat! Az Ön felelőssége, hogy a házikedvencek bolhátlanítva, féregtelenítve és oltva legyenek! Kötelező védőoltás és féregtelenítés >> Hogyan alakul ki?A cérnagiliszta peték a végbél tájékáról kerülnek a ruhákra, játékokra, majd az ujjak közvetítésével a szájba, innen kerülnek az alsó bélszakaszba, ahol 2-6 hét leforgása alatt érett férgekké fejlődnek. Milyen tünetekkel jár? Jellegzetes végbél körüli irritáció, amely éjszaka erősödik; kislányoknál a szeméremtest környékén is jelentkezhetnek panaszok, nem ritka a hüvelyi viszketés, gyulladás, illetve folyás; a végbél környéki bőr szintén kipirosodhat, rosszabb esetben kisebesedhet; általános kimerültség.Fertőzés esetén mi a teendő?A gyógyszeres kezelés mellett nagyon lényeges a vissza-, illetve a továbbfertőződés megakadályozása, ennek érdekében ajánlott: A higiénés szabályok szigorú betartása, különös tekintettel az étkezés előtti és a WC-használat utáni tisztálkodásra. Minden esetben javasolt körömkefét is bevetni a kézmosáskor, a körmöket pedig minél rövidebbre levágni. Továbbá, a család, gyermekközösség minden tagja csak a saját törölközőjét használja. A törölközőt, ágy- és ruhaneműt magas hőfokon kell mosni – és ki is kell vasalni (!) –, illetve gyakran kell cserélni. A gyermek játékaira hasonló előírások vonatkoznak. A végbélnyílás tisztán tartására is ügyelni kell, ajánlott naponta többször langyos szappanos vízzel lemosni, szárazra törölni, majd – a kínzó viszketést enyhítendő – nyugtató, bőrvédő krémet használni a környékén. A kislányoknál a szeméremtest felületére átterjedő irritáció okozhat további kellemetlenséget, ezt megelőzendő, rendszeresen mossuk le a területet kamillás, lanolinos langyos vízzel – még véletlenül sem szappanossal(!) – töröljük szárazra, majd kenjük be vékonyan bőrvédő krémmel. Ügyelni kell rá, hogy a krémből ne kerüljön a hüvelybe, mert az további irritációhoz vezet. Amennyiben folyás is jelentkezik, kérjük gyermekorvos, esetleg gyermeknőgyógyász szakorvos segítségét.Mivel a fertőzés emberről emberre terjed, kötelező bejelenteni a gyermek által látogatott közösség(ek)ben is. Valamint fontos tudni, hogy a kezelés csak abban az esetben lehet hatásos, ha a fertőzött gyermekkel egy háztartásban élőkre is kiterjed!