666. Mit tegyek, ha hasvízkóros az aranyhalam?
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Ez a betegség nem minden esetben fertőző. Egyes belső szervek (vesék) rendellenes működése okozza. A hal teste láthatóan megnagyobbodik, és a rajta lévő pikkelyek elállnak a testtől.
Hőségriasztás és erős UV-sugárzás idején állataink is veszélyben, életveszélyben lehetnek - ha nem teszünk semmit védelmükben, ha nem biztosítunk számukra vizet és árnyékot, az állatkínzásnak minősül! Minden évben sok kutya pusztul el amiatt, hogy gazdáik kint hagyják őket a tűző napon!
Világszerte több, mint 40 nyúlfaj él, de a házinyulak minden fajtája egyetlen fajtól, az üregi nyúltól (oryctolagus cuniculus) származik. Csak családi szinten van származási kapcsolat a mezei nyúllal (Lepus europeus).
A házinyúl testnagysága jóval tágabb határok között ingadozik, mint a vad üregi nyúlé. A háziasítás során a testsúly és a testméretek csökkenése is bekövetkezett, természetesen csak a kedvtelésből, sportból tenyésztett fajtákon. E törpefajták testsúlya 1-1,5 kg.
Ismét élen jár a Pedigree® Örökbefogadási Program a menhelyi kutyák segítésében. A Mars Magyarország három éve zajló, sikeres örökbefogadási programja mellett augusztusban virtuális örökbefogadási pályázatot indít közel 19 ezer tagot számláló Facebook klubjában, hogy bárkiből örökbefogadó válhasson.
Aggodalomra nincs ok, ezek normális pigmentfoltok.
Felesleges ettől rettegni. A veszettséget nem jellemzően a denevérek terjesztik, bár előfordul közöttük a fertőzöttség. A macska más macskával vagy ragadozóval való érintkezés(harapás) útján is megkaphatja a vírust. Ennek sokkal nagyobb a valószínűsége,de valahogy senki nem aggódik a veszettség miatt, mikor a kandúrja megtépve érkezik haza a macskatalálkozóról. Bár nem kötelező, de nagyon ajánlott a kijáró macskáink veszettség elleni oltatása is. Amíg a macskán indokolatlan agresszivitás, támadó magatartás jeleit nem tapasztalják, nincs mitől félni. Ha ilyen előfordulna, akkor is harapás kell a betegség átadásához. Még ez után is két hét megfigyelés alatt tartják az embert harapó állatot, hogy mutatja-e veszettség jeleit. Csakis ez után kezdik el az ember oltási sorozatát, ha az indokoltnak látszik.
A kiscica lehetett, vagy lehet gombás, ami emberre fertőző bőrbetegség. Aggodalomra nincs ok, jól kezelhető a cica és az ember is. Ettől azonban nem depressziós egy cica. Valószínűleg más baja is van. Igen, születhetett már a mamától kapott vírusos betegséggel, mint macska leukózis és macska AIDS. De lehet, hogy nem veleszületett baja van. Forduljanak vele állatorvoshoz, aki az utóbbi két betegséget vérvétel segítségével tudja diagnosztizálni vagy kizárni, a gomba tekintetében pedig bőrkaparék és szőr mintát tud laborba küldeni a kiscicából.
Ez valószínűleg hályog lesz- orvosi segítséggel eltávolítható.:)
A vetéltetés injekcióval történik, utána újra vemhesülhet a kutya, tehát nem ivartalanítjuk. Én az ivartalanítási műtétet javaslom, mert a későbbiekben sem lesz gond nem kívánt vemhességgel és gyakori betegségekkel, mint emlődaganat, gennyes méhgyulladás, stb. A műtét ára rendelőnként változó, de nagyságrendileg 30-40 ezer Ft között szokott alakulni. Az injekiós vetéltetés sikere nem 100%-osan garantálható, és elég drága, mert több injekcióra és több ultrahangos vizsgálatra is szükség van. Majdnem eléri a műtét árát. A műtét a leggyorsabb, legkevésbé időigényes és tökéletes megoldás. A műtét során eltávolítják a petefészkeket és a vemhes méhet is.