6781. Energiatakarékos konyha: rizsfőzés egyszerűen
Egyre többen sajátítják el a környezettudatos szemléletet, és igyekeznek a saját otthonukban, háztartásukban is megvalósítani a környezetbarát megoldásokat.
Egyre többen sajátítják el a környezettudatos szemléletet, és igyekeznek a saját otthonukban, háztartásukban is megvalósítani a környezetbarát megoldásokat.
A vászonképek ma már virágkorukat élik a családok otthonainak falain. Sokkal élhetőbb és környezettudatosabb formában közvetíthetik az üzeneteinket, és a kedvenc pillanatainkat is élvezhetőbbé teszik.
Mindegy, hogy fesztiválról vagy rohanós hétköznapokról van szó, egy övtáskára mindig szükségünk lehet. Ebbe csak a legfontosabb tárgyak férnek bele, de ettől függetlenül remek kiegészítői lehetnek egy-egy outfitnek.
Az autós közlekedés hétköznapjaink részévé vált. Mindeközben pedig nem szabad megfeledkeznünk egy pillanatra sem arról, hogy a biztonságnak minden esetben elsődlegesnek kell lennie. Különösen igaz ez akkor, ha a kisbabánkról van szó, hiszen gyermekeink épsége minden szülő számára a legfontosabb.
Amikor úgy döntesz, hogy legfőbb ideje a testsúlyodon változtatni, elkezd üldözni a vágyakozás minden egészségtelen édesség után. Fontos azonban „hideg” fejjel elgondolkodni, és olyan élelmiszerekre koncentrálni, melyek nem fogják negatívan befolyásolni a vércukorszintet.
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
A kórkép neve elhúzódó involúció. Ajánlatos orvoshoz fordulni, ultrahangvizsgálat sem árt. Gyógyszeresen kezelhető, de ha elhanyagolják, rámehet esetleg a kutya tenyészérteke is.
Jó lenne tudni, hány éves most a kutyus és milyen jellegű a rángás, stb. Egy állatorvosi vizsgálattal lehetne bármit is mondani a problémával kapcsolatban, hisz rengeteg dolog okozhat ilyen tünetet. (Fájdalmas csont, ízületi, izombetegség, idegrendszeri probléma, beidegzési zavar, fáradtság, stb.) Szerintem mutassák meg a kutyust állatorvosnak.