676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
Kedves Zsuzsanna! Nagyon sajnálom, de korrektül csak azt tudom mondani, hogy egy ilyen leírásból nem lehet egy kutya állapotáról semmilyen véleményt mondani. "Irányt mutatni" pedig főleg nem lehet! Én legalább is ilyenre nem vállalkoznék ilyen formában, és most sem teszem. Csak azt tudom tanácsolni, hogy bízzon az állatorvosokban, akik vizsgálták és kezelték eddig, ill. most! Ennek a kutyának vélhetően nem valami "szokványos" baja van, hanem valami ritkaság, amit nehéz pontosan és jól diagnosztizálni, ill. hiába a sok vizsgálat és a sok eredmény, ezeket néha nehéz megfelelően értékelni ill. "összerakni". Ilyen esetek vannak, és megértem, hogy aggódik érte, de ettől még nem lesz előrehaladás. Szerintem azok, akik eddig vizsgálták és kezelték, mind jót akartak, nem rajtuk múlik, hogy nincs eredmény eddig. De ne adja fel a reményt!
Kedves kérdező! A deguk valószínűleg nem a rosthiánytól rágják egymás szőrét, hanem azért, mert nem boldogok, hanem kifejezetten stresszesek együtt. Az ivaros hímek együtt tartása nem javasolt, különösen nem kamasz hímeknél. Az első megoldandó feladat így az ivartalanításuk és a nőstényekkel való társítás lenne. A herélést célszerű hozzáértő, rágcsálókra szakosodott, egzotikus szakállatorvossal elvégeztetni, akkor gyakorlatilag 0 a kockázata. Ez egy rutinműtét, kevesebb mint egy hét alatt felgyógyulnak belőle és utána már társíthatók majd úgy nősténnyel, hogy ne legyenek almok. A szőrrágás egyik oka így meg fog szűnni. Azt is javasolnánk, hogy váltson állatorvost, ugyanis a tápot deguknál tilos mennyiségre korlátozni. Aki ilyet tanácsol, nem ismeri a faj szükségleteit. Amit mennyiségként leírt, az pont ahhoz elég, hogy éhezzenek szegények. Ha jól szénáznak, akkor is kell legalább naponta 1 marék táp nekik a completeból (ami egyébként jó választás, maradhat ez). Sokkal jobb technikák is vannak arra, hogy rávegyük őket a szénaevésre. Az egyik ilyen például, hogy a széna minőségére nagyon odafigyelünk és váltogatunk több zöld, íncsiklandó fajtát. Illetve a táp előtt 20 perccel megkapják a szénát, naponta kétszer, így már jóllakottan kezdenek tápot enni. Ha ez már így működik és ivartalanítva is vannak, még akkor is lehetnek más okai a stresszrágásnak. Például, hogy nem fáradtak. Ez ügyben a nagy alapterületű ketrec szokott segíteni. Két állatra minimum 1,5-2 négyzetméternyi futófelületű kell hely, két tele polccal és 40 centis, tele futófelületű futókerékkel vagy 30 centis futótányérral, illetve segíthet még az esti gazdis szobában vagy karámban történő rohangálás is. Ha már most is ilyen ketrecben élnek, akkor azon nyilván nem kell változtatni, akkor az ok valószínűleg pusztán a társítás. Még annyi, hogy Optivit-cseppet nem kell nekik adni, nem kifejezetten jó nekik. Ha mindenképp vitamint szeretne adni, akkor inkább Oxbow multivitamin (ennél a degu célállatfaj), de a helyes táplálás (elegendő táp és széna) mellett nincs szükségük külön vitaminra. A parazita elleni cseppeket nem értjük, degura nem szokás ilyesmit cseppenteni, hiszen a legkisebb cseppnyi adag is túl sok a néhányszáz grammos testüknek, illetve le is nyalják magukról, egymásról. Amennyiben segítségre lenne szükségük állatorvos kiválasztásában, tartási körülményekben vagy bármi másban a degukkal kapcsolatban, keressék bátran az alapítványt.
A leírtak alapján a szájüregben kell keresni az okot ami lehet egy rossz fog fogkövesség ínygyulladás vagy legrosszabb esetben valamilyen daganatos elváltozás.Meg kell állapítani hogy mi okozza a tüneteket és utána eltávolítani a rossz fogat vagy daganatot megszüntetni a fogkövességet és/vagy ínygyulladást.
Kedves Kérdező! Fizikális vizsgálat szükséges kérdésének megválaszolásához.Javaslom ellátó állatorvosával vizsgáltassa meg,azért is mert nem biztos,hogy elegendő a seb fertőtlenítése és lehet,hogy antibiotikumra is szükség van a fertőzés megakadályozására. Dr.Puskás Gábor
A tollrágás lehet hiánytünet is, de ha van a ketrecben szépia és fogyasztja is a madár, a kálciumhiány kevésbé valószínű. A papagájok ilyen jellegű tollcsonkítása általában az unatkozás következménye, amikor már rossz szokásként rendszeressé válik, nehezen kezelhető. Lehet tolltépés elleni spray formában kiszerelt készítményeket kapni, de ezek hatása két esélyes. Újabb játékokkal, elfoglaltság biztosításával, esetleg pár vásárlásával megoldható lehet a probléma. Ha esetleg fióka korban francia vedlésen esett át, az hajlamosít a későbbi tolltépésre. Olvass tovább! Állapítsuk meg a papagáj egészséget a tollazatáról