676. Házi módszerek és gyógynövények kullancsok, bolhák ellen
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
A paraziták sok problémát okozhatnak a kutyának, és a gazdinak egyaránt. Mit tehetünk ellenük?
Mi az, amivel jót teszünk a nyuszinak, és mi az, amivel biztosan árthatunk neki?
A hullámos papagáj az egyik legkedveltebb díszmadár. Ahhoz, hogy sokáig a család tagja lehessen vigyáznunk kell egészségére, melybe a csőrbetegségek elkerülése is beletartozik.
Az epilepsziás betegek gondozásba vétele és kezelése során gyakran felmerülő kérdés az emberi és az állatorvosi betegellátásban, hogy hányadik roham után kezdjük el az epilepszia gyógykezelését.
Vissza-visszatérő kérdés: mikor lehet "utcára vinni" a kutyakölyköt? Mikor mehetünk először sétálni a kiskutyával? Ahhoz, hogy erre megnyugtató választ adhassunk, néhány dologgal tisztában kell lenni.
Ez egyéni döntés kérdése. Ellene és mellette is vannak érvek. Ha az enyém lenne, semmiképpen nem hagynék kint kölyökcicát, csak felügyelet mellett. Ha a környék autómentes, állatbarátok a szomszédok akkor felnőtt korában kint merném hagyni. Célszerű macskaajtót csináltatni. A legjobb megoldás, ha macskabiztos kerítést tudnak csináltatni. 10+ különleges cicaajtó Milyen a macskabarát háztartás?
A babéziák a vérből kimutathatók vérkenetből. Ha nem történt ilyen vizsgálat - ami egyértelműen bizonyítja a babéziák jelenlétét - akkor csak a tünetekből lehet következtetni a betegségre. Ilyen a magas láz és az elszíneződött vizelet. A vörösvérsejtek szétesése miatt gyengeség. Mindezen tünetekről említést tesz tehát a diagnózis és a gyógykezelés is megfelelő. Jobban kellene bíznia a kollégákban. Babézia: tények és tévhitek A kutya, akinek 3 hónapja 1% esélyt adtak
Mindenképp vigyék el vizsgálatra állatorvoshoz, ezt javaslom. Így megállapítani képtelenség, hogy mi lehet a baja. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A macskasérülések kezelése - népi gyógymóddal Mit mond a macska farka?
Ha puha a páncél akkor sérülékenyebb és nehezebben védekezik a gombás betegségek ellen. A puha páncél legtöbbször valamilyen tartási hiba következménye. A legnépszerűbb hüllőfajok is igénylik a jólétükhöz szükséges környezetet és táplálékot, ha ez nincs meg akkor a gyógykezelés sem segít. Ellenőrizze hogy a fajnak megfelelő körülmények rendben vannak-e és nézesse meg az állatot orvossal, aki célzott kezelést tud adni. Az ékszerteknősöknél nagyon fontos a megfelelő táplálás és kalcium ellátás, táplálékának 90-95%-át egész (csontos) kishalak alkossák! Ezen kívül kaphatnak vízicsigát, vízinövényeket. A fiatal és lábadozó teknősök vize kb. 28 C fokos legyen. Vízkő ellen legközelebb legegyszerűbb ecetet használni. Ékszerteknős: a békés halfaló Vitaminhiányos a teknős? Orvosi segítség szükséges! Hüllőbetegségek A-Z-ig
A leírtak nem egészen egy tipikus epilepsziás roham tünetei de az első gondolatom mégis ez. Figyelni kell a következő időszakban, és ha hasonló produkciói lennének, érdemes felkeresni állatorvost. Ha van lehetőség videót készíteni, az sokat segíthet! Mást egyelőre nem lehet tenni, ill. egyelőre nem érdemes. Kutyák epilepsziás működészavarairól Kutyaepilepszia: alapvető tudnivalók