676. Hogyan védd macskádat a vírusos fertőzésektől?
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
A cicát ugyanúgy, mint a kutyát érdemes már fiatalon (8 hetesen) oltani. A védőoltást 3 hét múlva meg kell ismételni, hogy erős védettség alakuljon ki a szervezetében.
Nincs olyan év, hogy ne betegednének, sőt halnának meg emberek ezek valamelyiknek a mérgétől. Természetesen ezek az állatok nem az ember ellen fejlesztették ki veszélyes fegyverzetüket...
Amerika elnökének, Barack Obamának a kutyája április 14-én, kedden érkezett a Fehér Házba. A 6 hónapos virgonc, szobatiszta, bútorkímélő kutyakölyökért az egész Obama-família odavan.
A 40 centisre megnövő leopárd leguán (Gambelia wislizenii) színe szürkésbarna, a test tetején és alján leopárdmintázat található. Eredeti élőhelyén száraz, homokos gyér vegetációjú területen él.
A kullancs a benne levő fertőzéseket mindig csak vérszívás közben tudja továbbadni. Ha még azelőtt elpusztul, akkor nem fertőz. Ráadásul a kutyába belejutott kullancs szeret ide-oda mászkálni a bundában...
A kiközösítésnek, a pisire rámutatásnak és a jelölő vizelésnek nincs összefüggése. Az ivartalanítás egy nagyon jó alapot jelenthet a későbbi dominanciából eredő jelölő vizelés megszüntetésének. Vagy fordítva fogalmazva: amíg nem ivartalanítják a kutyát addig a jelölő vizelés ellen tett tréning és/vagy tartási körülmények megváltoztatása intézkedések, nem hozhatnak teljes sikert.
Kedves Dina! Mindenképpen indokolt megmutatni a cicát, mert lehet gyomorhurutja, vagy ún. reflux jelensége vagy elfekvő idegentest a gyomrában. Úgyhogy irány az állatorvos! Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Ilyen "jelölés" nincs, játékra pedig nem emlékeztet. Mostanában van a rozellák tenyészidőszaka. A kép alapján, mintha a fényes felületen visszatükröződő tükörképéhez közeledne. Ha a matt felületű tárgyak esetén is így viselkedik, úgy lehet, hogy valamiért ilyenképp hűti a vérerekkel teli viaszbőr környékét, de esetleg más magyarázat is lehet a viselkedésre.
Kedves Gazdi! Az epilepszia az egy bonyolult betegség, éppen ezért elegendő információ hiányában nem lehet látatlanban nyilatkozni sem a gyógykezelésről, sem a rohamtípusról, éppen ezért azt javaslom Önnek, hogy látogasson el a www.kutyaepilepszia.hu oldalra, ahol részletes információt talál az Önnek segítséget nyújtó állatorvosok köréről.
A kutyának vagy traumatikus negatív élménye volt más kutyával vagy a fajtársakhoz való szocializációja teljesen kimaradt az életéből. Ha az első, akkor a félelem ellen kell tréningelni és terápiázni. Ha a második akkor azt kell szakszerűen pótolni.