681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
Komoly orvosi feladat, mikor mérlegeljük a kockázatokat, előnyöket stb. egy műtéttel kapcsolatban. A mérlegelés sok összetevőn alapul: pl. kor, elhízás, laborvizsgálatok, betegségek, maga a megoldandó probléma milyensége, súlyossága. Ez csak személyesen lehet elvégezni, az állatot egészben és élőben kell látni. Így felelőtlenség lenne bármit is írnom.
Mindenképp vissza kell vinni az állatorvoshoz. Az nem normális, hogy egy kutya minden reggel hány!
Mindenképpen meg kellene őt vizsgáltatni állatorvossal, mert sok orvosi oka lehet a leírt viselkedésnek!
Igen, természetesen, lehetnek már kölykei tavasszal. Az "elfogadás" attól függ, hogy milyen az adott kutyus vérmérséklete. Ha a mamát elfogadta, akkor szerintem a kicsiket is el fogja. Azért nem árt némi óvatosság.
A méretkülönbség kutyáknál nem akadály. Injekciós halasztás tényleg létezik. Hormoninjekció, sok mellékhatással. Vagy marad a jól bevált tüzeléskori 3 hetes elzárás, majd az ivartalanítás. Ivartalanítás előtt tényleg jó, ha egyszer tüzelt már az eb.