681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
Az ultrahangos riasztók nem zavarják a kutyákat és macskákat, de természetesen lehet egyéni érzékenység, aminek következtében az állat viselkedése megváltozhat.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
Ahhoz, hogy a kérdésére az általánosságokon túlmenően valami konkrétumot is lehessen válaszolni, jó lenne tudni egy sor részletkérdést, Leginkább azt, hogy kan vagy szuka kutyáról van-e szó? Az sem mellékes a helyzet megítélése szempontjából, hogy mi az étrendje, mennyi folyadékot iszik meg naponta, volt-e ebben valami változás az utóbbi időben, stb, stb... Egy évesen egyébként pedig nagyon fiatal lenne bármilyen időskori betegséghez, így szinte 100%-ig biztos, hogy ennek nem ilyen okai vannak. De azt megmondani, hogy vajon mi okozza a panaszokat, csak a kutya alapos vizsgálata, kivizsgálása után lehet. Ezért azt javaslom, keressen fel egy állatorvost és kérje a konkrét segítségét ebben!
Kedves Réka! A táp fajtájától függ, hogy kell-e mellé vitamint adnod a kutyáidnak. Ha prémium táppal eteted (pl. Acana, Royal Canin), akkor semmiféle vitamin nem kell, sőt, káros is lenne, hiszen a prémium tápok pontosan annyi vitamint tartalmaznak, amennyi kell a kutyának. Ha olcsóbb, bármelyik élelmiszerboltban kapható táppal eteted kutyáidat (pl. Chappi), azok mellé ajánlatos vitamint adni kiegészítésképp, pl. Fit12, Lavet, stb. A kutyád napi táp-adagját úgyis ki fogod tapasztalni, Ha kövérnek látod, csökkentsd adagját, ha úgy látod, nem fejlődik kellően, túl sovány, akkor emeld az adagját. A tápokon megadott adagok csak iránymutatások, hiszen pl. a napi adag attól is függ, hogy mennyit mozog a kutya. Üdvözlettel: Háziállat Magazin
Az, hogy két azonos nemű kutya között kialakuló konkurencia harc mennyire marad a játékos szinten vagy válik vérre menőre, az több dologtól is függ: • milyen stabilan van kialakítva közöttük a hierarchikus rangsor • miként reagál a gazdi a kezdeti jelenségekre • a kutyák ivartalanítása • milyen a kutyák genetikailag örökölt karaktere Legalább az egyik kutya ivartalanítása javasolt. A hierarchikus konkurenciaharc és a különböző domináns megnyilvánulások minden kutyafajta természetes viselkedési formája, - ezek nem azonosak az általános agresszióval.