681. Így kommunikál a kutya mancsával
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
Kínában évezredek óta bevett gyógyító módszer az akupunktúra, mely a test bizonyos pontjain elhelyezkedő meridiánok stimulálásával szabályozza a pangó energiát. Nekünk, emberszabásúaknak bevált, de vajon gyógyítható-e egy kutya akupunktúrával?
Se nem kotorékeb, se nem munkakutya: a yorkshire terrier (vagy yorkie) napjaink egyik legdivatosabb, ölebként tartott kutyája mégis hordozza magában a két kutyatípus tulajdonságait.
A "tudovész járvány" valószínűleg a kennel-köhögés. Ez ellen létezik védőoltás, javasolt is kutyaközösségbe (kutyaiskola, futtató) járó ebek esetében. A babéziózis (piroplazmózis) elleni védőoltás is létezik, bár ennek hatékonyságáról és javasoltságáról eltérők a vélemények. Ez utóbbi ügyében javasolom konzultáljon állatorvosával.
Sürgősen forduljon állatorvoshoz! Szinte biztos,hogy allergiás megbetegedésről van szó,amelynek következtében már kialakult egy felületes vagy mélyebb gennyes bőrgyulladás.A kezeletlen illetve felderítetlen allergia extrém súlyos állapotot is eredményezhet. Az interneten biztosan talál néhány elrettentő fotót. Az allergia hátterének kiderítése nem egyszerű,és feltétlen állatorvosi segítséget igényel. Az első feladat megyőződni arról,hogy az allergiát nem bolhásság okozza-e?
Tisztelt Érdeklődő. Személy szerint nem pártolom a kutyák kozmetikai célú fülvágását,de a Magyar Állatorvosi Kamara állásfoglalása szerint engedélyezett a beavatkozás egyes fajtáknál,melyeket egy táblázatban összefoglaltak számunkra. Idézet az állásfoglalásból: "A mellékletben táblázatban nem szerepl ebek esetében kozmetikai célú fül- és/vagy farok korrekció abban az esetben végezhet, ha a tulajdonos igazolni tudja, hogy a tenyésztési hatóság által elismert tenyészti szervezet tenyésztési programjában meghatározott küllemi elírás (fajta-standard) megengedi és/vagy elírja a fajta egyedein a fül-, és/vagy farok korrekció elvégzését." Az amerikai staffordshire terrier nem szerepel a táblázatban. Amennyiben a tenyésztői szervezettől beszerzi az igazolást, kutyája fajtatisztaságát törzskönyvvel bizonyítja és kutyáját microchippel látták el, nincs szakmai akadálya a műtét elvégzésének. Forduljon állatorvosához.A műtét áráról is ő tudja tájékoztatni.
Hódok CsincsillákTengerimalacok Hörcsögök Lemmingek Egerek Mole Patkányok Kúszósülfélék Praire Kutyák Patkányok Mókusok
Kedves Katalin! Sajnos ennél a fajtánál gyakran tapasztalunk bőrproblémákat, melyek diagnosztizálása sokszor nagyon nehéz feladat, szakorvost igényel. Az állatorvosi névsorban található elérhetőségeinken keressen meg bennünket nyugodtan, lakhelye alapján megpróbálok Önnek valakit ajánlani a közelben. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.