6851. Megrendezik a 24. Vadlúd Sokadalmat Tatán
Tatán, az Öreg-tó partján november utolsó napjaiban rendezik meg a 24. Vadlúd Sokadalmat.
Tatán, az Öreg-tó partján november utolsó napjaiban rendezik meg a 24. Vadlúd Sokadalmat.
Az etikett címkék tipikusan olyan eszközök, melyek hasznosságáról igencsak sokat lehetne beszélni, ugyanis sokféle iparágban sokféle módon lehet használni őket.
A whippet egy közepes méretű, kecses és atletikus kutyafajta, amely az angol agarak kisebb változata.
A megfelelő kutyahám kiválasztása kulcsfontosságú ahhoz, hogy kutyád kényelmesen és biztonságosan érezze magát séták során.
Míg régebben csak a klasszikus függőlámpákban, csillárokban gondolkozhatott az, aki otthonát fényárban szerette volna úsztatni, ma már sokkal szélesebb és színesebb paletta várja.
Kedves Gazdi ! Nagyon sok kérdést tett fel melyekre, a számomra értékes információk hiányában jelenlegi levele alapján nem tudok kimerítő választ adni.. Mivel számtalan rohamtípus létezik, a leírása alapján erről nem kaptam információt, amely megnehezíti a véleményezést. A helyes antiepileptikum választást,mindig a roham típusa dönti el. A Sertan tabletta a nagy potenciálú antiepileptikumok közé tartozik, de bizonyos típusú epilepsziák esetén nem javasolt az alkalmazása, és ezek közé tartozik az Ön kutyusán észlelt tünetcsoport is, melyet a roham utáni nyugtalanság vagy kedélyállapot változás jellemez.. Mivel az epilepsziás roham minden esetben csak klinikai tünet, ezt kezelik az antiepileptikumok, az epilepszia oka számunkra adott esetben a megfelelő kivizsgálások hiányában ismeretlen. Az epilepszia betegség prognózisa mindig az agyi alapbetegség függvénye, tulajdonképpen ez határozza meg hogy a betegség gyógyítható, karbantartható, vagy gyógyíthatatlan kategóriába tartozik, bármely epilepsziás beteg esetében. Egyéb információk érdekében, a kissgabriella@vipmail.hu címen érhet el. Üdvözlettel Dr.Kiss Gabriella
A kérdésére válaszként az egyik állatorvos kolléganőm, dr. Fodor Kinga "Mit egyen a kutyám?" c. könyvét tudnám ajánlani, ebben van szó a különféle betegségek (állapotok) diétájáról is (házi előállítással is).
A fotók alapján bőrgombásodásra (esetleg rühösségre) gyanakodnék. Egy bőrkaparék vizsgálattal ezt elég hamar el lehet dönteni (a rühösséget hamar ki lehet zárni). Bőrgombásodás esetén a laborvizsgálat néhány napot igénybe vehet. Addig is megpróbálhatják kezelni az elváltozott területet "Micosid" hintőporral (vény nélkül kapható a patikában) - ártani biztosan nem fog.
Üdvözlöm! Nem szerencsés dolog interneten "tippelgetni", így nem is tennék ilyet, viszont javaslom beszéljen állatorvosával a vizsgálatot illetően. Az idegrendszeri tünetek miatt az állat bódítása a diagnózis felállítását megnehezítheti, így semmiképp nem javaslom az állatorvosi vizsgálat előtti szedálást (amúgy sem...).
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.