6896. Milyen nevet adj az uszkárnak?
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Egy uszkár név kiválasztása izgalmas feladat! Segítünk benne!
Napjainkra az ékszerkészítés művészete lélegzetelállító mértékben fejlődött, egyesítve a hagyományos kézműves technikákat és a legújabb technológiai újításokat.
Egyre többen fogadnak örökbe kutyát állatmenhelyről, ilyen esetben néha olyan társat kell magunkhoz szoktatnunk, akit korábban bántalmaztak. Lelki gyógyulásuk hosszú folyamat és sok türelmet is igényel, de a szeretet, és a figyelem segíthet számukra visszanyerni az emberekbe vetett bizalmat.
Hoztunk pár csodaszép macskanévötletet vagány kandúroknak és kecses nőstényeknek.
Az élettartam nagyban függ a kutya genetikájától, egészségi állapotától, táplálkozásától és életkörülményeitől.
Kedves Lucy! Meg tudom érteni szomorúságukat és tisztelem, hogy nehéz szívvel bár, de elfogadják a természet döntését. Mi mást is tehetnénk... Ami a lehetséges segítségeket illeti javaslom a roboráló szer adagolását, a májvédő szerek közül az ajurvedikus LIVJIVAN, a homeopátiás Carduus marianus, a Lycopodium, Chelidonium javasolható (mindhárom alcsony D6-os, vagy C5-ös potenciában naponta 2x). És ha már a kondicióromlás megkezdődik a méltóságteljes beteljesülés támogatására javaslom az Arsenicum album homeopátiás roboráló szert ugyancsak D6-os potenciában, naponta 2x, mindvégig. A Livjivan takarmányforgalmazóknál, a homeopátiás szerek humán patikákban recept nélkül beszerezhetők. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
Kérlek olvasd el az alábbi cikkeinket: Mikor kellene elkezdeni a szobatisztaságra való nevelést? Milyen gyakran vigyem ki a kutyát szobatisztaságra nevelés közben? Szobatisztaságra a kiskutyát is nevelni kell Hogyan neveljük szobatisztaságra a kölyökkutyát? Hogyan szoktassuk a kutyát szobatisztaságra?
Ebben a helyzetben nem a kaparásról kell leszoktatni, (nem is lehet!) ha nem valamit tenni az egyedülmaradási félelem és stressz kiváltó okai ellen. Tehát nem a kaparás cselekvést kell kezelni, ha nem a kutya egyeülmaradási-, szeparációs problémáját! A lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning
Vizsgáltassa meg a kutyát állatorvossal. Lehet,hogy csak bőrbetegségben szenved, ami fájdalmas, de gerinc megbetegedések is okozhatnak fokozott bőrérzékenységet. A bélsárrekedés okának kivizsgálása és megszüntetése is nagyon fontos. Így nem oldható meg ez a kérdés.
A seb környékét mossuk meg szappanos vízzel és öblítsük folyóvíz alatt. Ezután használjunk fertőtlenítő szert: antiszeptikus hintőport, jódot, jódtartalmú készítményt (pl.Betadine). Mint minden fertőzésveszélyes sérülésnél,ritkán, de szükség lehet tetanusz injekcióra. Fertőzés gyanúja esetén 24 órán belül forduljunk orvoshoz. ( A tetanuszbaktériumok a talajban élnek, így földes talajon tartva van nagyobb esélye a fertőzésnek.) A sebfertőződés tünetei: fájdalom, duzzanat, bőrpír és forróság a seb körül; gennyesedés; nyirokmirigy duzzadás hónaljban, nyakon, ágyékon.