6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Először azt kellene eldönteni, szeretne-e még a szukától kiskutyákat. Ha igen, akkor a fogamzásgátlást javaslom, amely a tüzelés előtt beadott injekcióból áll. Ez kb. 3-4 hónapra elnyomja a tüzelést és utána még lehet kölyke. Az ivartalanítás ára klinikától függően alakul. Kb. 20-25000 Ft-ra kell számítani. Érdemes igényes, neves klinikát felkeresni, mert bár rutinműtét, azért ennek is vannak buktatói, és a reoperatio mindig nagyon drága!
Mosómaci-törzskönyvről nem tudok, szerintem nincs ilyen. Az unatkozást csak a még több foglalkozással (játék, séta, együttlét, etetés) lehet enyhíteni. Természetes, hogy egyedül egy ketrecbe zárva unatkozik, hisz ez nem a természetes életkörülmény egy "vadállat" számára. A természetben elég dolga akad az élelem megszerzésével, párkapcsolatok létesítésével, stb., ezért nincs ideje unatkozni. Szerintem egy pár vásárlása csak tovább növelné a gondokat, főleg, ha tenyészteni nem szeretnék őket. Az is lehet, hogy ebben az esetben már ketten unatkoznának, esetleg még verekednének is. Inkább több törődést javasolnék!
Keressen egy másik hímet, előfordul, hogy egy párzás nem sikeres és tovább ivarzik. A hosszú ivarzás, tartósan fennmaradó ciklusok petefészekcystákhoz vezethetnek.
A pincsik szemgödre elég sekély, szemgolyójuk viszont nagyon nagy, kidülledt. Ezért, ha erős ütés éri a fejét (baleset, leesés, erős ráncigálás, kutyatámadás...), akkor bizony előfordulhat, hogy előesik a szeme, ami enyhébb esetekben és azonnali beavatkozással (műtét) még megmenthető. Nem tanácsos az ilyen kutyákat a tarkóbőrüknél fogva emelgetni, megrázni, de a simogatástól azért nem lesz semmi bajuk, nyugodtan lehet őket is simogatni, akár a fejükön is.
Sajnos még körülbelül sem tudok árat mondani, mert ehhez látni kell a kutyust. Az ár függ attól, hogy konkrétan milyen beavatkozások kellenek, ehhez milyen anyagok szükségesek, milyen altatási módot választ az orvos, stb. Szerintem érdemes elmenni a kutyussal állatorvoshoz, aki megvizsgálja őt, megbeszélik a teendőket és az árakat is.