6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Mondhatom, hogy szinte az összes álatbetegségnek az étvágytalanság az egyik legáltalánosabb tünete. Így nagyon nehéz megmondani, hogy mi baja lehet a cicának. (Esetleg az is előfordulhat, hogy nem ízlik neki az eledel, ezért utasítja vissza?) Mindenképpen javaslom, hogy vigyék el állatorvoshoz!
A leírásból nem egyszerű dolog diagnózist felállítani, hiszen viszonylag általános tüneteket produkál a kutyus. Lehet valamilyen gyomor-béltraktusra kiterjedő betegség, esetleg ami akkor fokozódik, ha az evés miatt beindulnak a bélmozgások. Lehet, hogy váltja a fogát. Féregtelenítve remélem volt, mert az nagyon fontos kiskutyánál. Ha hányás vagy étel visszaöklendezése fordul elő, akkor a kitágult nyelőcsőre mint veleszületett rendellenességre kell gondolni.
Azt, hogy az adott szertől lett-e hasmenése, nem tudom, ehhez célszerű lett volna leírni a szer nevét is. Természetesen, ha ettől voltak a tünetek, akkor nem célszerű tovább kezelni. De a hasmenésnek más okai is lehetnek. Legtöbb ilyen jellegű betegségnél a gyógyulás után kinő a szőr, eltekintve néhány súlyosabb kórformától (pl. bizonyos gombás fertőzések). Javaslom, hogy konzultáljon ismét kezelőorvosával.
Ha tényleg huzatmentes és száraz a hely, akkor talán kint hagyhatók. Bár azért ez szoktatás és fokozatosság kérdése is. Ha fáznak, az látszani fog rajtuk. Természetesen én, ha már tartanék ilyen állatkát, biztos bevinném magamhoz, hisz csak így lehet velük folyamatos és örömteli az együttélés.
Nem cérnagilisztáról van szó? Javasolom, hogy vigyen friss bélsármintákat állatorvoshoz. (Külön-külön csomagolva!)