6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Ha a gőtédnek azon kívül, hogy "meghízott", nincs más kóros tünete: fajának, fajtájának megfelelően mozog, környezete felé a szokásos érdeklődést mutatja, a táplálékot elfogyasztja, kültakaróján elváltozás nem látható, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ha a fentiek közül bármelyik kóros tünetet mutatja a "meghízás" mellett, abban az esetben minél előbb mutasd meg állatorvosnak.
Abban az esetben, ha a sikló elfogyasztja az élő napos egeret, de a későbbiekben visszahányja, valószínűleg valamilyen emésztési probléma áll a háttérben. Minél előbb mutasd meg a siklót állatorvosnak, aki alapos vizsgálattal kiderítheti a háttérben álló okot, majd megfelelő kezelésben részesíti a kígyót.
Nem tudom, én még sosem raktam össze. Meg kell próbálni, hogy jól kijönnek-e. Erre főleg fiatal kortól történő szoktatás esetén van nagyobb esély. Az, hogy milyen neműek, szerintem ebből a szempontból nem fontos.
Ha az enyém lenne a malac, akkor elvinném állatorvoshoz! Lehet, hogy azért tört le a foga, mert túl hosszú. Egyébként ki fog nőni (rágycsáló lévén folyamatosan növekszik a foguk, de addig is gondoskodni kell megfelelő/számára ehető tápról!), de mindenképpen rá kellene nézni "szakértő szemmel", hogy mi lehet a baja!
1. Egyszerűen be kell csukni az ajtót és akkor nem tud kimenni, így benti cica marad. Ha mégis nekiindulna, akkor rá kell ripakodni! 2. Szerintem a játék miatt nem kell aggódni. Az idősebb okosabb, és mindig tudja, hol a határ! Ha a kicsi túl messzire megy, a nagy "rászól", így tanulja meg, mit szabad és mit nem. Amúgy sem lehetne egész nap őrködni felettük.