6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Kedves Gabriella! Nagyon örülök, hogy ilyen jól reagált kedvence a homeopátiás szemcseppre. A 4 hetes kúra letelte után 4 hét szünetet kell tartani, és újra kezdeni a kúrát, amit min. 6 hónapon át kell folytatni, de a szeme állapotától függően ez a kúra lehet jóval hosszabb időtartamú is. A hallás javítására meg lehet próbálni a hallójárat hidrogén-peroxidos öblögetését: 3%-os oldatot kell venni a patikában, és ebből 1ml-t kell felhigítani tiszta, testmeleg vízzel, és ezzel átöblíteni gyengéden a hallójáratot legalább napi egyszer, min. 6 héten át. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425 Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szemhályog a kutyáknál Glaukóma, azaz zöldhályog a kutya szemén: tünetek és kezelés
Kedves Gazdi! Az, hogy ki lesz a sorrendben előbbre, nem a kor dönti el, hanem a rátermettség. Ennek mesterséges befolyásolása általban nem vezet jóra. Ha a tacsi erős és határozott karakter, akkor ő lesz előbbre a rangsorban, de ha nem, akkor a staffi átveszi idővel az irányítást. Gazdaként arra kell ügyelni, hogy az ember teremtse meg a megfelelő kontrollt, határozott és következetes neveléssel. Mivel a kiskutya még nagyon fiatal - és sajnos nagy eséllyel szaporítótól vásárolt, mivel a tenyésztők 8 hetes kornál elöbb nem adják oda, hiszen a törvény is ezt szabja meg - ezért fokozott figyelmet kell majd fordítan ia megfelelő szocializációra. Ebben a tacsi is tud majd segíteni, ami erősitheti a későbbi pocícióját. E mellett hasznos, ha a kutyussal járnak majd kutyaoviba, majd suliba. Az, hogy most még nem akar kapcsolatot létesteni a kölyökkel nem probléma. Pár hét és a legjobb haverok lesznek szerintem :) Nem kell erőltetni, hagyni kell, hogy nyissanak egymás felé és maximum ott korrigálni, ha szükséges. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Hogyan szocializáljuk a kutyakölyköt? A kiskutya korai szocializációja Második kutya a háznál
Igen, ez egy tejfog. Már régen ki kellett volna esnie, de a maradandó fog vagy nem nőtt ki vagy e mellé nőtt ezért maradt benn eddig. Hogyan szoktassuk le a kutyát a rágásról?
A leírt dátumok alapján igen valószínű, hogy tényleg ún. álvemhesség jeleit mutatja a kutyájuk (főleg akkor, ha valóban kizárható egy valódi vemhesség létrejötte). Az álvemhesség gyógyszeres kezelése azonban nem mindig szükséges, ill. ez csak inkább akkor jön szóba, ha az egyéb gyógyszer nélküli kezelés eredménytelen. Én ilyenkor azt szoktam javasolni, hogy nullára kell redukálni minden babusgatást, szeretgetést, semmiképpen nem szabad a hasát/emlőit simogatni, masszírozni, ill. tilos a tejét kifejni. Emellett erősen vissza kell fogni az ennivaló adagját és a folyadékot is (a tejhez alapanyag kell, ezek nélkül nem tud sok tej képződni), s minél többet kellene vele mozogni, sétálni (a cél, hogy minél jobban sikerüljön lefárasztani). Gyógyszeres kezelést én csak akkor tartok indokoltnak, ha az előbbiekben leírtak nem járnak eredménnyel. Ami a tervezett ivartalanítási műtétet illeti, azt lehet, hogy kicsit ki kell tolni, mert duzzadt emlőkkel sokkal nehezebb lesz operálni, ill. a sebét bevarrni is jóval nehézkesebb, ill. a gyógyulásnál is adódhatnak problémák. 3 mód az álvemhes kutyánk gyógyítására Félrevezető ösztönök – álvemhesség Hogyan kezelhető az álvemhes kutya? Homeopátiás segítség
Kedves Szilvi Én úgy látom, hogy a probléma oka, hogy a németjuhász nincs megnevelve és nincsenek lefektetve számára a szabályok, hogy mit lehet és mit nem. Ezért én kutyaovit javasolok, hogy kicsit a nagyok nélkül szocializálódjon és ha eljön az ideje (7 hónapos kor) akkor egy tanfolyamot. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Minden kezdő kutyatartónak jól jönne a kutyaóvoda Kutyakiképzés nélkül nincs boldog eb A kölyökkutyák szocializálása