6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Bár nagyon részletes leírást adott, de sok lényeges adat hiányzik, ahhoz, hogy diagnosztizálni tudjam a kutyus panaszát. Kan vagy szuka-e a kutyus, tüzelt-e. Volt-e elváltozás a vizelet és a bélsara tekintetében, stb... A leírt panaszok lehetnek például álvemhesség miatt is... Több információra lenne szükség... Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Nem írta meg a kutya nemét ! Gyanakszom, hogy a jelenség a kezdeti dominancia egyik formája: az "ürülékkel jelölés". Amit tenni lehet: • szervi okok kizárása • fajnak megfelelő tartási körülmények biztosítása • ivartalanítás • falkán belüli rangsor beállítása • esetleges stressz megszüntetése • esetleges szeparációs félelem megszüntetése • esetleges kutya WC megszüntetése • helytelen szoktatás korrigálása • Homeopatiás kezelés • Fitoterápia A fogkrémes ötlet annyit ért, mint amennyi az ötletadó szakmai tudása volt.
Kedves Gazdi ! Sajnos nem tudom melyik az a három pont a testen ahol vakaródzik a kiskutya, a különféle oktanú bőrbetegségek esetében különbözik a vakaródzás helye és intenzitása. Az alacsony pajzsmirigy működésnek 9 hónaposan kicsi a valószínűsége , és ilyenkor egyéb tünetek is vannak, ha nyugodt akar lenni ez a kérdés egy vérvizsgálattal eldönthető. Első lépésben javasolnám az alapos otthoni fürdetést, nercolajas kölyök samponnal, ha erre sem szűnik a vakaródzás, akkor a bűzmirigyet kell megnézetni állatorvossal. Sajnos a Westieknek külön bőrgyógyászata van, kiemelten magas számban jelentkeznek bőrgyógyászati panaszokkal, gyakori hogy laborvizsgálatot kell igénybe vennünk az az oktan tisztázása érdekében. Feltételezem, hogy a bolhairtás, féreghajtás megtörtént. Amíg az oktan nem tisztázódik, házi koszt adása javasolt, a tápallergia kizárása érdekében. Dr.Kiss Gabriella
A bőrgyulladás egyik formája a "hot spot", valószínű. Forduljon állatorvoshoz, antibiotikum nélkül nem fog meggyógyulni.
Amennyiben nem próbálják szakszerűen kezelni a kutya félelmi tüneteit, - csak nagyon kevés javulás várható. A félelmi jelek megfigyelése, a tartási körülmények és a kutya adatainak ismeretét követően, a gazdival közösen megbeszélt lehetőségekkel jelentősen lehet a kutya félelmét csökkenteni. Erre ma már nagyon jó hatékonyságú tréning módszerek és alternatív-állatgyógyászati terápialehetőségek állnak rendelkezésre. Ajánlom figyelmébe a http://www.4tappancs.hu honlap referenciáit és a "félős kutyák" tréningprogramot.