6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
A sántítás hátterében többféle ok is lehet. A csontrendszer, az izületek rendellenessége (pl. diszplázia, csonthártyagyulladás) mellett azonban tömeges izomzattal rendelkező állatoknál gondolni kell az izomlázra is, ami kutyák esetében igen súlyos formát ölthet. Ortopédiai szakrendelésen egy vizsgálatot követően valószínűleg kielégítőbb választ kapna a kérdésére.
Kedves Gondos Gazdi! Először is elnézését kérem a késői válaszért, de szabadságon voltam! A műtéti előkészítésre és utókezelésre egyaránt a TRAUMEEL nevű humán készítmény adagolását javaslom. Ez egy komplex homeopátiás gyógyszer, amiben olyan alkotók vannak, amelyek fájdalom- és vérzéscsillapító hatásúak, stresszoldók és mind a testi, mind pedig a lelki sérülések regenerációjában támogatják a szervezetet. A törpe pinschernek naponta 3x fél tablettát javaslok, már a műtét előtt két naptól kezdődően, a műtét utáni 3.-4. napig. Üdvözlettel: Dr. Mátray Árpád
T. Vivien! Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy nincs semmi baja. Például gyomorfekély esetén is hasonló tüneteket mutathat az eb. Mindenképpen ki kell vizsgálni, nem az étvágynövelés a jó megoldás. Üdvözlettel: Dr Stark Róbert
Kedves Kriszta ! A leírásból ítélve ,a tünetek alapján csak annyit látok, hogy valamilyen idült sorvasztó betegségben szenved a kutya. A lábhajlaton lévő dudorok lehetnek megduzzadt nyirokcsomók, de lehet bőrgyógyászati vagy tumoros elváltozás is. Nem vagyok biztos hogy az öregedés jeleit mutatja a kutyus, inkább kezeletlen belgyógyászati betegségekre gondolok. Vérvizsgálat és teljes körű belgyógyászati vizsgálat nélkül nem lehet ilyen esetekben diagnózist felállítani. Feltehetően ideggyógyászati, esetleg ortopédiai problémákkal is küzd, de pontos tünetek hiányában nem akarok helytelen véleményt alkotni. Természetesen Ön dönt a kutya sorsa felől, de a belgyógyászati és a vérvizsgálat eredménye alapján talán meghosszabbíthatóvá válik a kutya élete, az összes problémáját célzottan kezelve. Kiss Gabriella
Kedves Ibolya ! A leírása alapján a cicája valószínűleg idült, fájdalommal is járó belgyógyászati betegségben szenved. Erre utal a megváltozott magatartásrendszer, az alom elhagyása, a nagy fokú vízivás stb. Ha hetente többször hány, vese, máj, hasnyálmirigy eredetű probléma a leggyakoribb diagnózis ilyen korú perzsa cicánál. Ultrahang és egyéb vizsgálat mindig a vérlelet függvényében történik. Vírusos háttér is lehetséges, leukózis vizsgálatot is kéne kérni vérből. Vérvizsgálat nélkül természetesen csak találgatni lehet, és ennek hiányában oki terápiát sem tudunk folytatni, csak tünetit, de a leveléből ítélve még ez sem történt meg. Mivel nagyon szenved a cica, ezt a kivizsgálás sorrendet gyorsan el kellene kezdeni. Dr Kiss Gabriella