6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
A feltett kérdéseket a konkrét eset részleteinek ismerete, a beteg vizsgálata nélkül nem igen lehet megválaszolni. Ezeket a kérdéseket leginkább a kezelő állatorvosnak kellene feltenniük, mert ő az, aki a válaszokhoz szükséges információk birtokában van (lehet). A felsorolt gyógyszereket megfelelő kontroll mellett sokáig lehet szedni, ha az szükséges. Ha lesz gyógyulás (ami azért meg nem ígérhető), akkor bizonyára kinő majd a szőr is.
Kedves Viktória! A két termék interakciójáról nincs információnk, pontos tájékoztatást a gyártó/forgalomba hozó tudna adni. Véleményem szerint nem jelenthet kockázatot az alkalmazás. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Cecília! Azt nem tudom, hogy miért nem a gazdi tette fel ezt a kérdést. Talán az lenne a szerepem, hogy most lebeszéljem őt a lakótelepi lakásban történő kutyatartásról? A legfontosabb szempont a kutyával szemben a gondoskodás és a szeretet. Ha ez kölcsönös, akkor a kutya nagyon alkalmazkodó tud lenni és ugye sok jó "ember" kis helyen is elfér. Ha mindamellett a szomszédok felé is kiterjed az alkalmazkodás, akkor szerintem nincs akadálya a panel kutya tatásnak sem. A leendő gyerekek meg biztosan nagyon fogják szeretni. Tisztelettel dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Vanilka! Ivartalanított cicákon gyakrabban fordul elő minden bőrtünet nélküli szőrhullás bizonyos testtájakon. Ennek a nem hormonok hiánya az oka. De nem feltétlenül biztos, hogy ez az oka. Van olyan gombás bőrbetegség, aminek kizárólag a szőrhullás az egyetlen tünete, mégpedig leggyakrabban a fülön. Emellett azért meg kel győződni a hallójáratok épségéről is, hátha mégis a fülkagylók vakarása okozza a szőrtelenséget. Tehát ezen probléma megoldása is egy felkészült állatorvosra tartozik. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
T. Gazdi! Azt gondolom, hogy a kutyus tudja mi a szobatisztaság és nem betegség tünete az éjjszakai inkontinencia, hanem valóban nem tudja ennyire tartani. Javaslom, hogy éjjel a lehető legkésőbbi időpontban, és reggel a legkorábban vigyék őt le. Az étrendjéből szintén el lehet venni a nagy víztartalmú dolgokot ( konzerv, kutyaszalámi ). Mint állatorvos sajnos nem sok helyen tudunk beavatkozni. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert