6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Üdvözlöm! Kisebb korban sokkal falánkabbak, ez normális. Két éves korukig, minden másnap, vagy mindennap etetheti őket, annyi takarmányt adjon, amit egyszerre meg is esznek! Soha ne maradjon a vízben rothadó anyag! A takarmány 90 %-a legyen fagyasztott hal, mellette lehet adni fagyasztott csigát, szárított halat, rákot, illetve tápokat. Három évesen már elég heti kétszer etetni őket!
Kedves Maria! Meglehetősen összetett problémájára, csak a cica alapos vizsgálata után lehet csak állást foglalni.
Nem írta a kutyák nemét ! A jelenség, jellemző konkurenciaherc és a két kutya közötti rangsorvita. Az emberek idealizált elképzelései nem mindig esnek egybe a kutyák természetes viselkedési megnyilvánulásaival. Mivel a Labrador ivarérett korba került, természetes, hogy az idősebb kutya már nem kölyök-kutya partnerének kezeli, ha nem egy a kényelemért rivalizáló konkurensnek. Nem igazán értem, hogy miért kellene két nagytestű kutyának közösen összebújva egy kutyaházba aludnia ? Tipp: Még egy kutyaház !
Üdvözlöm! Sok oka lehet! Elképzelhető tartási gond, vagy kórokozó is! Szerintem nem elég meleg helyen van, ezért tanácsolom, hogy emelje a hőmérsékletet, 28 C körülire és kínálja meg! Ha nem eszik tartósan, akkor klinikai vizsgálat szükséges!
1./ A kiszökésnek két oka lehet: a.) szexuális indíttatás: ezt ivartalanítással lehet megszüntetni b.) a kutya unatkozik, nem érzi magát embertársaihoz és az életteréhez kötődni, nincsennek megfelelő élményei, nem okoz neki izgalmat az adott élettérben maradni. Értelemszerűen több közös interakcióval, neveléssel, közös játékkal lehet ezt megváltoztatni. 2./ Változtatni kell az üdvözlési rituálén. A fölugráláskor a láb- térd felhúzásával, elfordulással kényelmetlenné tenni a kutyának a felugrálást. Ezzel párhuzamosan, hazatérve 5 - 10 percig nem kell a kutyáról tudomást venni, közömbösíteni kell: NEM ránézni, NEM hozzászólni, NEM hozzá nyúlni !!! 3./ a kutya izgalmi vagy félelmi állapotba kerül ezért nem tudja tartani a vizeletét. A pontos ok kiderítése után lehet a megfelelő tréning- vagy terápiamódszert meghatározni. Minden kutyát el kell és el is lehet vinni sétálni. Az Ön által említett kifogás 5 - 10 perces tréninggel, szoktatással megszüntethető.