6926. Csípő- és könyökízületi diszplázia kutyáknál
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
A csípő- és könyökízületi diszplázia egy örökletes mozgásszervi betegség, amelyben az ízületek rendellenesen fejlődnek, ami fájdalmat, gyulladást és mozgáskorlátozottságot okozhat.
Minden vidám cicának imád játszani a lézerpointerrel, nem igaz? Nem mindig. A lézerpointerek kiválóak lehetnek a macska kardióra és az emberi nevetésre, de néha frusztrálttá tehetik a cicát, és arra késztethetik, hogy a legközelebbi mozgó tárgyra (például a lábadra) ugorjon. Ezért merül fel a kérdés: "Rossz a lézerpointer a macskák számára?"
Ha te vagy az a szerencsés ember, akinek egy macska "tulajdonosa", akkor a feladatod, hogy az otthonotok boldog és egészséges hely legyen – és ez többet jelent, mint csak ételt és egészségügyi ellátást biztosítani. A macskáknak ingerlést kell kapniuk, hogy az elméjük egészséges maradjon, és elkerüljék a rossz viselkedési mintákat. Bár a rejtvényalapú interaktív játékok nagyszerű módja lehetnek a macskád szórakoztatásának, nem kell bonyolult eszközökhöz folyamodnod ahhoz, hogy gazdagítsd az életét. Nézd meg ezt a 15 egyszerű ötletet, amivel szórakoztathatod a család macskáját. Biztosan hálás lesz az erőfeszítéseidért!
Egy átlagos macskának naponta körülbelül 200–250 ml vizet kell fogyasztania, de nem mindig könnyű biztosítani, hogy a cicád elegendő folyadékot igyon. Hiszen nem úgy, mint mi emberek, ők nem figyelik a vízfogyasztásukat mérőedényekkel. Íme néhány egyszerű módszer, amivel ösztönözheted a macskád, hogy több vizet igyon.
A macskák családtagjaink, és imádjuk őket tekintélyt parancsoló tekintetükért, játékos mozdulataikért és mély, zümmögő dorombolásukért. De előbb-utóbb eljön az idő, amikor el kell búcsúznod tőle, és gyakran ez a pillanat váratlanul érhet, hiszen a macskák nagyon jól tudják elrejteni a fájdalmukat. Bár nehéz lehet látni, hogy a macskád szenved, ha figyelsz néhány tünetre, felismerheted, mikor van szüksége extra gondoskodásra és vigaszra. Ez segíthet abban is, hogy korán észleld a problémát, és így még egy kicsit meghosszabbítsd az életminőségét.
Kedves Gazdi! A leírt tünetek, kórelőzmény sajnos kevés támpontot nyújt nekünk (pl tudnunk kéne, mikor tüzelt/vemhesült, milyen oltásai vannak, milyen állapotban vannakaz emlők, kölykezett-e már a cica). Cicáját mindenképp vigye el állatorvosához, így megl ehet állapítani, hogy a kölykezés elindult-e már, és ha elindult, milyen stádiumban van. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Vivien! Amíg eszik a teknős, addig aggodalomra semmi ok! Az étlapja 90%-ban halat tartalmazzon, fagyasztott, vagy frissen leölt formában. Javaslom, hogy az élő halat mindig előre elpusztítva adja, mert egyszerűbb és nyomon követhető az etetés, illetve nem szenved a takarmány állat. A leírtak alapján megfelelő a hely és hőmérséklet a teknősnek. Tehát: 90% friss, vagy fagyasztott hal, a maradékban pedig egyéb szárított teknős eleség és néha fagyasztott szopós egér is szerepelhet az étlapon!
Kedves Gazdi! A kiscicákat alapvetően nem kell fürdetni. Ha mégis szükség volna rá, azt legkorábban három hónapos cicán végezheti el biztonsággal. Ügyeljen, hogy a sampon macskák számára megfelelő legyen! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A szoptatás alatt a cicák ritkán lesznek újra vemhesek. Nem javaslom a fogamzásgátló tabletta használatát, inkább a szoptatás után azonnal elvégzett ivartalanító műtétet ajánlom.
Kérdésének első részére tudok csak érdemi választ adni: ha a kutya lázas, akkor adható neki Algopyrin lázcsillapítási céllal. Kistestű kutyáknak 1/4 tabletta, közepeseknek 1/3-1/2 tabletta, a nagyobbaknak (50-60 kg felett) akár 1 egész is. Ezt azonban csak elsősegély jelleggel, egy vagy két alkalomma célszerű alkalmazni, utána már az állatorvos utasításai szerint kell a lázat csillapítani. Az antoibiotikumokkal kapcsolatos kérdésére csak annyit mondhatok, hogy ezt majd az állatorvos eldönti. Antibiotikumokat nem javasolt állatorvosi vizsgálat és előírás nélkül adni az állatainknak! Különösen nem akkor, ha a diagnózist csak a gazda feltételezi.