6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
Először egy otoscopos vizsgálatra (esetleg toklász lehet benne!), majd alapos (de tényleg nagyon alapos!) fültisztításra van szükség. Ezt általában a rendelőben szoktuk végezni és nem bízzuk a gazdira. Ezután a fülgyulladás típusának megfelelő gyógyszeres fülcseppel kell otthon kezelni az állatot. Bizonyos időközönként szükség van ismételt állatorvosi kontrollra is! Az OtiCat fülcsepp egyébként csak bizonyos fülbetegségek esetén kellően hatékony és a legtöbb fülgyulladásnál hatástalan tud lenni.
Ha a cica lakásban él, akkor kb. 3 havonta, ha "kinti" cica, akkor sűrűbben (kb. 1 havonta) ajánlatos fürdetni.
A nőstény guppi hasa "elfeketedik", ha vemhes. A teknősök minden csigát megesznek (beleértve az almacsigát is). A hím ékszerteknősök karma jóval hosszabb, mint a nőstényeké, ezzel szemben a nőstények sokkal nagyobbra nőnek, mint a hímek.
Igen, okozhat egészségügyi problémákat, és tenyésztési szempontból sem előnyös a dolog. Sokkal gyakrabban fordulhatnak elő veleszületett betegségek az ilyen párosításból származó utódoknál. Iyen párosítást csak nagyon indokolt tenyésztési szempontok esetén szoktak végezni, de orvosilag akkor sem javasolt. Azt tanácsolom, hogy keressenek egy másik párt a kutyusnak, aki nem ilyen közeli (féltestvér) rokon!
A kép alapján első látásra gombás bőrbetegségre gondolok. De egyéb betegségek is okozhatnak ilyen tüneteket, azonban vitathatatlanul a gombásság a leggyakoribb. Ha tényleg gombásságról van szó (ezt biztosan csak laborvizsgálattal, esetleg személyes vizsgálattal lehet megállapítani) akkor hosszú kezelésre van szükség. Azt javaslom, hogy fürösszék meg a cicát Nizoral samponnal 4 naponta, kb. 4-5 alkalommal. Ha egy-két hét alatt sincs javulás (az is javulás, ha nem terjed a szőrhiány!), akkor el kellene vinni állatorvoshoz.