6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
Ez nem olyan probléma amit távolról meg lehetne oldani. Az elzárás boztosan nem a jó megoldás mivel inkább rá kellene vezetni a kutyát arra hogy nem kell félnie. Azt javasolom keressen fel egy viselkedési problémákkal foglalkozó szakembert aki személyesen meg tudja nézni és tud segíteni a megoldásban Mitől félnek az állatok? Hogyan kezelhetjük félelmeiket? Zajfóbia és viharfóbia: mit tehetünk, ha kutyánk fél a villámlástól? Zajfóbia és viharfóbia: miért félnek az állatok a vihartól és a villámlástól?
A gyakori vizelés oka lehet a húgyhólyag gyulladása, vagy a szokottnál több folyadék fogyasztása miatt is. Ha nem iszik gyakrabban a kiskutya a szokásosnál, Illetve nem fogy több víz, akkor érdemes egy vizelet vizsgálatot csináltatni, nincs-e bakteriális eredetű hólyaghurutja. Hogyan gyógyítsuk kedvenceink vizeletkiválasztó és elvezető rendszerének betegségeit? Miért pisil be a kutya örömében? Kutya bélproblémák: bélcsavarodás, bélelzáródás
Valószínűleg a kettő együtt. A páncél kíméletes fertőtlenítésén kívül szükség lesz A-D-E vitaminokra is. Fel kell keresni egy kollégát aki beadja a vitamin injekciót és a páncél fertőtlenítésében is segít. Vitaminhiányos teknős Teknősök rejtett bajai: mikor rohanjunk orvoshoz? Milyen a jól nevelt görög teknős?
Kedves Gazdi! Javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa ki alaposan a cicát (vérvizsg., hasi-UH), mivel az Ön által leírt tünetek alapján biztos diagnózist felállítani így nem lehet. Elképzelhető, hogy csak egy egyszerű felsőlégúti hurutról van szó, de akár állhat a háttérben egy súlyos vírusos megbetegedés is. Ha megvan a pontos diagnózis, akkor már konkrétabb tanácsokat is tudok mondani. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos
Az elfertőződött sebnek meg kell gyógyulnia. Az nem szokott súlyos tüneteket okozni. A hányás nem valószínű, hogy amiatt van, lehet, hogy a gyógyszert nem bírja. A nőstény macska ivartalanítása - videón Cila cica varratszedése A macskák ivartalanítása