6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
Kedves Csilla! Természetesen léteznek ún. szelíd gyógymódok az Ön által leírt tünetekre, problémákra is (ami persze nem kevés!), mint amilyen pl. a homeopátia is. Azonban ezek mindegyike a holisztikus terápiák körébe tartozik, ami azt jelenti, hogy ilyen esetekben soha nem a tüneteket, a betegséget kezeljük, hanem mindig a beteget (a maga teljességében)! Tehát ún. „személyre szabott” terápiával, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy valóban hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és akár még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ezen információk segítségével lehet azután a kutyusok számára egyedileg összeállítani a legmegfelelőbb komplex kezeléseket. Szívesen javasolnék Önnek egy-két olyan készítményt (ha ez így működne!), ami segíthetne kedvencein, - de, mint már fentebb leírtam -, ilyen esetekben természetes és hathatós gyógymód csak egyedi kezelés formájában képzelhető el. Az, hogy mennyire tud hatékony lenni egy ilyen terápia, attól függ, hogy mennyire előrehaladott stádiumban van a folyamat, és mennyi mozgósítható tartaléka van még a kutyus szervezetének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) A távolság nem akadály, megoldható a terápia akkor is, ha messze laknak a fővárostól. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvenceinek! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea holisztikus állatorvos, homeopata +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
Elsősorban a régióban működő MME tagjaitól számíthat segítségre, közösségi oldalon jelen vannak civil önkéntesek (pl. Columba Madárvédő Egyesület). Érdemes lehet megkeresni madárkórházat, madármenhelyt, de talán egyeztetést követően beviheti a legközelebbi állatkertbe is. A beszállítás feladata általában a megtalálóé. Sok-sok galamb hír itt>>
Sajnos képről nem tudom megállapító,mi lehet ez. Vizsgáltassa még a macskát állatorvossal rendelőben!
Kedves Éva Attól függ mennyire súlyos az atkafertőzés. Ha nagyon, akkor a cseppentés nem szokott elegendő lenni, olyankor injekciót ad az állatorvos, amit kéthetente megismétel, három alkalommal. Ha a cseppentést választjátok, akkor 1-1 csepp kell a két füle mögé, semmiképp sem kerülhet szembe, és a sebes/kopasz részekre sem, sem olyan helyre, ahol letudja nyalogatni magáról. Érdemes a társat is lecseppenteni, ugyanígy a füle mögé, ezt a cseppentést háromszor kell megismételni, kéthetente. A lakóhelyüket ki kell ecetezni és forró vízzel átmosni, ahogyan a bútoraikat is.
Kedves Kérdező Több szempontból sem javasolom. Egyrészt gyereknek nem vásárolunk kutyát, mivel annak felelőssége mindenképp a felnőttet terheli (tartás, ellátás, költségek) másrészt a szamojed nem kezdő kutyásnak való, érdemes utána olvasni a fajtáknak. Könnyebb kutyát javasolok. (a fentiek figyelembe vétele mellett) pl golden rentriever vagy kisebb testű keverék kutyusok. Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Bővebben a kutyáról: Szamojed