6976. Hogyan kezeld a kutya törött körmeit
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Egy kutya törött körmeit nem mindig sürgősen kell orvosolni, de fontos, hogy időben kezeljük őket, akár saját magunk is meg tudjuk oldani, de bizonyos esetekben szakértői segítségre lehet szükség.
Tanuld meg biztonságosan és hatékonyan vágni kutyád körmeit otthon.
Bár a macskák független és önálló állatok, azért egyértelműen ki tudják fejezni, ha nem kedvelnek valakit. Ha úgy érzed, hogy a macskád nem szeret, ezekre a jelekre érdemes figyelned.
Az autóápolás világa tele van lehetőségekkel mindazok számára, akik szeretnék megőrizni járművük szépségét és teljesítményét. A rendszeres karbantartás több mint esztétikai kérdés, hiszen hozzájárul a jármű értékének megőrzéséhez és biztonságos működéséhez is.
Az állati allergia sokak számára jelent komoly problémát, a kellemetlen tünetek pedig jelentősen ronthatják az életminőséget. Az allergének apró, mikroszkopikus részecskék, amelyek az állatok szőréből, bőréről, nyálából és vizeletéből származnak. Ezek az allergének könnyen megtapadnak a bútorokon, szőnyegeken, ágyneműn és a levegőben is lebeghetnek, így szinte lehetetlen teljesen elkerülni őket, ha háziállatot tartasz. Az allergiás reakciókat az immunrendszer túlzott válasza okozza, amikor ezekkel az allergénekkel találkozik, ez okozza a tüsszögést, orrfolyást, viszketést, szemirritációt és súlyosabb esetben akár asztmás rohamot is.
Nehéz konkrét választ adni olyan esetben, amikor a kérdés sem egyértelmű. A legfontosabb információ, ami hiányzik belőle, hogy pontosan milyen siklóról van szó? (tényleg elevenszülő vagy tojásokat rakott?, mivel táplálkozik? stb.). Sajnos ennek hiányában nem lehet megválaszolni a kérdést. Mindezek ellenére érdemes a kicsiket külön, egyesével elhelyezni, így biztos nem esik bántódásuk.
Ha nincs lehetősége a kanári hímet kanári tojóval párosítani,akkor az említett fajtákkal együtt tartható, sőt mindkét fajta több példányával is. Persze ehhez megfelelő mértetű kalit kell, hogy ne vesszenek össze a helyhiány miatt. A kanári eledel megfelel a pintyeknek is, bár azok kevésbé válogatnak, így némi kölessel lehet "hígítani" a keveréket.
Igen, lehet, hogy a közös ember/kutya falka megváltozott összetétele váltja ki a kutyából a leírt tünetet. De nem zárható ki más egyébb esetleges megváltozott körülmény vagy megtörtént esemény sem.
Szép is lenne, ha az oltóanyagok fertőzési veszélyt jelentenének a beoltott állat környezetében élő többire nézve! Úgyhogy ettől nem kell tartani! Más kérdés az, hogy nem igazán értem a kérdés felvetését? Ha 2 macskájukvan, csak az egyiket nem igazán van értelme oltani. Én vagy mindkettőt beoltanám, vagy egyiket sem. Ha nem járnak ki a cicák, a fertőződési esély minimális. Ha jelenleg mindkettő negatív teszt eredménnyel rendelkezik (ill. ha a kandúr tesztje is negatív lenne), ebben a szituációban a vakcinázás nem feltétlenül fontos. A FIP oltás egyébként nem szúrás, hanem egy orrba csepegtetetős folyadék. (A gyakorlati tapasztalatok szerint a legtöbb cica azonnal tüsszentéssel reagál,és ezért kérdéses lehet, vajon mennyire lesz hatásos az "oltás"? A gyártó szerint még így is megtapad annyi vírusrész a nyálkahártyán, hogy ez elegendő a hatás kifejtéséhez.)
Savanyított tejterméket lehet adni, ivóvizébe pedig elektrolitos vitaminkészítmény kiegészítést, deadelonetta végbélkúp adható pontos kezelést csak az ellátó állatorvos adhat vizsgálat után