66. A karácsonyfa és a kutya: ezekre figyelj, hogy megelőzd a bajt!
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Öltöztessük fel a kutyánkat tetőtől talpig, illetve bugyitól csizmáig! Bemutatjuk, hogy melyik ruhadarab mire jó és mire nem alkalmas.
Tűzoltó leszel, s katona! Vadakat terelő juhász! Macskapásztor! Macskapásztor?! Ha rendesen felkészülünk, a macskapásztorkodásba is belebonyolódhatunk.
A kemény hideg ránk, járókelőkre is embert próbálóan hat, nemhogy a körülöttünk szabadban élő állatokra. Az Orpheus Egyesület ad néhány tippet, hogy ilyen hidegben mi a teendőnk.
A mókus izgalmas téma, főként azért, mert olyan ellentmondásos állat: a píárja sokkal jobb, mint az ügyfélkapcsolata.
A macskák szezonálisan polioestrusos állatok, ez azt jelenti, hogy az ivarzási szezonban (januártól szeptemberig) egymás után következnek a tüzelések. Megközelítőleg egy tüzelés 8-9 napig tart, majd 2 hét szünet és újra indul. Az ivartalanítást már az első ivarzás után el lehet végeztetni.
A feljavításra rengeteg féle vitaminkészítmény áll rendelkezésre (tabletták, paszták, cseppek, granulátumok). Ezek mindegyike (egyéb hasznos hatásaik mellett) növeli az állat étvágyát, ellenállóképességét és javítja szőrminőségét is. Állatpatikákban beszerezhetők. Táplálásra pedig jó(!) minőségű, száraz macskatápot ajánlanék. A "fejlötyögéssel" kapcsolatban nem tudok állást foglalni, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
Igaz, hogy a háromszínű macskák csak nőstények lehetnek, ez az ún. nem nemi kromoszómákhoz kötött színöröklődés. Ha esetleg kandúr a háromszínű állat, akkor biztos, hogy hermafrodita, és terméketlen, mint hím egyed. A joghurtos kérdésre nem tudom a választ.
Én szívem szerint nem javasolnám, hogy tengerimalac is legyen a lakásban a cicák mellett. Ugyanis két macska potenciális veszélyt jelenthet malackára nézve, főleg ha felnőtt cicák és nem volt rajtuk kívül más állat a lakásban. Vagy a tengerimalacot egy állandó zárt terráriumbam kell hogy tartsa, ami szintén probléma a tengerimalac szemszögéből.
Egész biztos, hogy a cica továbbra is szobatiszta, a "kanapéra vizelést" szándékosan csinálja, azért, hogy felhívja magára a gazdái figyelmét. Ezért van az, hogy a levitt kanapéra már nem is pisil. Ez egy elég gyakran előforduló viselkedési "probléma" macskáknál. Nem könnyű leszoktatni őket, de a tettenéréskori erélyes ráripakodás megteszi hatását, főleg, ha többször sikerül! Állatpatikákban kaphatók "macska helytől távoltartó spray-k", ezek megakadályozzák, hogy cicánk egy bizonyos helyre pisiljen. Ettől a szobába még biztos, hogy be fog menni.