66. A karácsonyfa és a kutya: ezekre figyelj, hogy megelőzd a bajt!
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Elmondjuk, mire kell ügyelned karácsonykor, hogy a kutyád és a karácsonyfa is egészben megússza az ünnepeket!
Öltöztessük fel a kutyánkat tetőtől talpig, illetve bugyitól csizmáig! Bemutatjuk, hogy melyik ruhadarab mire jó és mire nem alkalmas.
Tűzoltó leszel, s katona! Vadakat terelő juhász! Macskapásztor! Macskapásztor?! Ha rendesen felkészülünk, a macskapásztorkodásba is belebonyolódhatunk.
A kemény hideg ránk, járókelőkre is embert próbálóan hat, nemhogy a körülöttünk szabadban élő állatokra. Az Orpheus Egyesület ad néhány tippet, hogy ilyen hidegben mi a teendőnk.
A mókus izgalmas téma, főként azért, mert olyan ellentmondásos állat: a píárja sokkal jobb, mint az ügyfélkapcsolata.
Az adagja 1g/testsúly kg és 3 napon át kell adagolni.A fecskendőn látható beosztás 1 g ferdocatnak felel meg. Bolhairtás egy percben Emberre is veszélyes élősködők: minden negyedik kisállattartó veszélyben lehet
A sok " érzékeny" éppen jót jelent.
Kedves Gazdi! A jó minőségű spot on bolhairtók esetében a bolha nem tud már vért szívni és a nyálát befecskendezni. Nagyon valószínű, hogy a cicának nem (csak) bolha allergiája van, hanem pl virág pollenekre, gombaspórákra és/vagy poratkákra érzékeny. Ezt csak vérből végzett allergia diagnosztikával lehet kideríteni (Spot Platinum Allergia Test) és ennek megfelelő hiposzenzitizációval a tünetek megszűntethetők. Üdvözlettel Dr. Szaiszló Ferenc A kutya is lehet allergiás? Mivel és hogyan kezelhető a kutya allergiája? A szezonális kutyaallergia kezelése Kutya allergia: gyakran ismételt kérdések
A véleményem (ha már ezt kérdezte) a következő: A panleukopénia a macskák egyik legveszélyesebb vírusos fertőző betegsége. Nagy szerepe van abban, hogy ne legyen a világon annyi macska, amennyi lenne, ha nem lennének ilyen és ehhez hasonló betegségek. Az, hogy meggyógyult ebből a betegségből, már önmagában is nagy siker. Ha a betegség lezajlása után visszamaradt egy ilyen jelenség (tünet), akkor ezt úgy kell felfogni, hogy túlélte, bár maradt egy kis nyoma. Azt persze rettentően nehéz lenne megmondani, hogy a most tapasztalt tüneteknek valóban köze van-e a lezajlott betegséghez, de ez lehetséges, és nem zárható ki. Viszont ezt bebizonyítani elég bonyolult és költséges lenne, és gyakorlati értelme sem sok lenne. A most tapasztalt egyensúly zavar (mozgáskoordinációs zavar) egy idő után el is múlhat, de meg is maradhat, ill. a súlyossága változhat is, de ez lényegében nem befolyásolja a probléma megítélését. Figyeljék és legyenek kellő türelemmel, ill. közben tréningezzék magukat a "hiba" elfogadására, ha megmaradna. Macska panleukopenia (macska szopornyica)
Kedves Gazdi! Jól bevált homeopátiás szer a GELSEMIUM D6, amit napi 3x 3 globulus mennyiségben javaslom adagolni a kutyusnak - a homeopátiás szerbeadás szabályainak megfelelően! - max. 3 héten át. Ha ezalatt az idő alatt nem javulnak a tünetek, akkor mindenképpen egyedileg szükséges megkeresni a számára a legmegfelelőbb szert erre a problémára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos (06 20 928 4425) Kutyabaj és macskajaj homeopátiás kezelése (letölthető zsebkönyv) Szakértőnk: Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos Hogyan adagoljuk a homeopátiás szereket?