66. KutyaTV: Kihez mekkora kutya illik?
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Kisembernek, kislakásba kiskutya? Kukla Miki eloszlatja a mítoszt: mindenki olyan kutyát választhat, ami illik az (élet)stílusához. Ha nagy kell, legyen nagy! Videó.
Két macskánk, Öcsi, az orosz kék és Maci, a brit cica hamar elválaszthatatlanok lettek, úgy tűnik, örökbe fogadták egymást. Olvasónk igaz macskás története.
Vidám történetet ígértem, de ez most nem lesz az. Csipike sajnos nem élte túl a nyári nagy hőséget. Amikor hazahoztam az állatorvostól, már csak pihegett.
Állatorvosaink szakértő leírást találtak arról, hogyan adjuk be a beteg macskának az esetlegesen szükséges gyógyszert. A módszer nem egyszerű, de tuti siker!
A hosszú szőrű macskák nem képesek saját bundájuk rendben tartására. Íme néhány tipp, amelyek segítenek a gazdiknak.
A labor vizsgálat indokolt,anélkül nem tudok jóslatokba bocsátkozni. Ha a laboreredményekben nincs lényeges eltérés,valószínüleg röntgen vizsgálatra is sor kerül,hogy kizárás,nem ül- e szőrgombóc a gyomrában vagy a belekben.
Kedves Anett! Sokféle szemészeti probléma tünete lehet az, amit leír. Képről ennek az eldöntése lehetelten, sajnos. Alapos szemészeti vizsgálat lenne szükséges, melyet egy hozzáértő egzotikus szakállatorvos tud elvégezni. Mihamarabb érdemes felkeresni egyet, mert a kis tünetek is hamar rosszabbara tudnak fordulni, illetve tünetrejtő fajnál sosem tudni, mekkora fájdalommal jár egy-egy panasz. Gyors gyógyulást kívánunk! A csincsillák és a porfürdőzés Játék a csincsillával
A leírtak alapján tényleg igen nagy a valószínűsége annak, hogy a befogadni kívánt kiscica már elkapta azt a vírusos betegséget, ami ellen oltani kellett volna. Ezt a betegséget a természet azért találta ki, hogy ne legyen a Földön annyi macska. Szóval, ennek elég nagy a halálozási aránya, még akkor is, ha megfelelő kezelésben részesül. A betegség lefolyása akár 8-10 nap is lehet, a gyógyuláshoz azonban elég intenzív állatorvosi kezelés szükséges (általában). Ha viszont ebből meggyógyul, akkor később ez már neki nem okoz további gondot, mert védett lesz (egy jó ideig). A kérdés csak az, hogy túléli-e? Vajon egészséges az eladó kiscica? Rettegett vírusok: parvo és szopornyica Ajánlott oltási program macskáknak
Amíg tud üríteni a kiskutya és nem hány folyamatosan ne aggódjon! Ellenkező esetben sürgősen forduljon állatorvoshoz! Bővebb válasz itt: Kutyám lenyelt egy zacskót, mi a teendő?
Mindenképp azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressenek, aki ért az ortopédiához és kellő tapasztalattal is rendelkezik. Ezek alapján lehet térdízületi probléma( patellaficam, szalagszakadás, egyéb), de ez csak egy tipp részemről. Bővebb info itt: www.kutyaterd.hu Tisztelettel, Dr. Fux Attila