696. Jelek, mielőtt a kutya harapna
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Sajnos a nyulak sem kivételek, ők is megbetegedhetnek. A leggyakoribb nyúlbetegségek a következők: mixomatózis, fibromatózis, vérzéses megbetegedések. Szerencsére a védekezés már megoldott, így megóvhatjuk nyuszinkat a betegségektől!
A Catahoula rendelkezik a farkas szellemével, az agár gyorsaságával, a masztiff erejével és a Beauceron határozottságával.
Házikoszt, prémium tápok, emberi fogyasztásra alkalmatlan élelmiszeripari melléktermékek... melyek a legmegfelelőbb táplálékok ebünk számára? A válasz bizony nem is olyan egyszerű, hiszen ahány állatorvos, bizony annyi válasz született e kérdéskörben az évek során!
Kedves gazdi! Sajnos ennyi ismérv alapján, látatlanban nem lehet semmit javasolni. Ha lehetősége van rá, vigye el a cicust állatorvoshoz, aki fizikális vizsgálattal többet lát. Előfordulhat, hogy kutya ránthatta meg a farkát, vagy felakadhatott valahová. Gyakori sérülés az ilyen és általában a farok bénulásával jár. Az étvágytalanság a betegségek tünetei közt az első.
Nálunk mások az oltási szokások. 15hetes kutyának sokszor már 4-5 oltása van, ha időben elkezdték az oltási sorozatot, és csak a 12 hetes kor utáni oltását követően mehet utcára a kiskutya kb 7-10 nappal. Nem tudom Angliában milyen a járványügyi helyzet, de én megmutatnám az állatorvosnak a kiskutyát. Kölyökkutyáknál nem jellemő, hogy gyomorsav túltermelőés miatt hánynának. Gyakoribb a gyomor- és bélfertőzés, vírusos betegségek és ami még veszélyes: idegen tárgyak, kavicsok, szétrágott játékok lenyelése.
Miután tacskóról van szó, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a tapasztalt tünetek gerinc problémával állnak összefüggésben. Az ún. tacskóbénulás betegségben a végbél működés zavara jellegzetes és gyakori jelenség. Szerintem ha máshol nem, Budapesten a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karán biztosan tudnak olyan vizsgálatokat végezni, amelyek közelebb hozzák a helyes diagnózist. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy a bajt meg is tudják gyógyítani!
Egy valamit nem tudok, mégpedig "biztosat" mondani! A kutyájuknak vélhetően többféle betegsége is van egyszerre, ami nem jó kilátásokkal bír. A leírtak alapján először én is a Cushing-kórra gyanakodnék, de szóba jöhet más hormonális probléma is (ami gyakori következmény a Cushing-kórnál). Egyetlen használható javaslatom az, hogy érdemes lenne a kutyájukkal a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karának szakrendeléséhez fordulni. Ők talán tisztázni tudják egy a most még kicsit kusza történetet, ill. helyzetet.
Kedves Veronika! Akár nyakörvet, akár spot on cseppet használ, azok közül a nagyobb gyógyszercégek által forgalmazottakat javasolnám (pl. Foresto, Kiltix, Scalibor, Frontline és generikumai, Practic, Advantix stb.). Emellett - főleg ha ennyi kullancs van a szomszédban - akkor érdemes esténként átnézni a bundáját, és - igen - oltsa be Lyme-kór ellen. 100%-os védettség sajnos, nincs, viszont sokat segítene az Ön helyzetében a szomszéd kert rendbetétele, és egy esetleges kullancsirtás. Olvass tovább! Kullancs okozta babéziózis tünetei kutyáknál