696. Jelek, mielőtt a kutya harapna
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
Emberre támadott az eb. Évente több kutyatámadásról számolnak be a hírek. Hogy mit tegyünk ilyenkor arról számos okfejtés készült. Nézzünk kicsit a lélektani hátteret is.
"Mancus, mondd, melyiket szeretnéd jobban? A robot-mozgó-szőrös kutyát (reklámból, valami szembi, vagy hogyan is hívják), vagy egy élő nyulacskát?" A válasz egyértelmű volt.
Sajnos a nyulak sem kivételek, ők is megbetegedhetnek. A leggyakoribb nyúlbetegségek a következők: mixomatózis, fibromatózis, vérzéses megbetegedések. Szerencsére a védekezés már megoldott, így megóvhatjuk nyuszinkat a betegségektől!
A Catahoula rendelkezik a farkas szellemével, az agár gyorsaságával, a masztiff erejével és a Beauceron határozottságával.
Házikoszt, prémium tápok, emberi fogyasztásra alkalmatlan élelmiszeripari melléktermékek... melyek a legmegfelelőbb táplálékok ebünk számára? A válasz bizony nem is olyan egyszerű, hiszen ahány állatorvos, bizony annyi válasz született e kérdéskörben az évek során!
Nyugodtan adhatja neki a hígított tejet. Viszont gondoskodni kell a számára a megfelelő kálcium-pótlásról. A későbbi betegségek megelőzése érdekében nagyon fontos, hogy a cica a fogait is használja! Ezt pl. nyers (de leforrázott!) csirkenyak, csirkefej etetésével tudja elérni. Az étrend összeállításánál gondoljon arra, hogy a cicák, ha vásárolni tudnának maguknak, bizonyára egeret vennének. O:) Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest
Kedves Gazdi! Érdemes lenne az elváltozásokból egy bőrbiopsziás mintát venni és azt megvizsgáltatni szövettani módszerekkel. Ez megmondaná a bőrelváltozás típusát és valószínűleg az okára is fény derülne. Egyébként rhyroxin adagolás mellett oltani lehet a kutyust. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A kérdésre nehéz válaszolni, ha ugyanis látta állatorvos és valóban az a baja, amit ő mondott, akkor ez komoly betegség, és érthető, hogy nem javul gyorsan. Ilyen helyzetben azonban sok apróság is felmerülhet, amivel érdemes foglalkozni (pl. lázas-e és ha igen, mennyire, konkrétan milyen gyógyszert kapott, stb...). Mindenképpen értesítsék az állatorvost, hogy nincs javulás és kérjék, mielőbb nézze meg újra. Ha ez nem lehetséges, mutassák meg egy elérhető ügyeleten (hosszú a 4 napos hétvége).
A tapasztalt tünetek lehetnek akár a vírusos macskanátha tünetei is. Állatorvossal kellene megvizsgáltatni. Ez a betegség nem veszélyes az emberre.
A csapadékos, enyhe időjárás(mármint a még néhány nappal ezelőttire gondolva) rengeteg szúnyoggal járt, így a jellemzően nyári betegségként jelentkező himlő vírus októberben még sok állattartónál jelentkezett. Feltehetőleg ez esetben is erről van szó, de jobb lenne, ha megmutatná egy helyi állatorvosnak a pontos diagnózis céljából. A vírusfertőzés utólag már nem kezelhető, antibiotikummal a járulékos baktériumfertőzések előzhetők meg, gyógyhatású cseppekkel, krémekkel gyorsítható a betegség lefolyása.