7041. Hogyan készíts saját állatszerető mancslenyomat ornamentumot
Készítsd el saját készítésű, sós tésztából készült mancslenyomat ornamentumodat. Így örök emléket teremtesz kedvenced első karácsonyáról, miközben együtt tölthettek minőségi időt.
Készítsd el saját készítésű, sós tésztából készült mancslenyomat ornamentumodat. Így örök emléket teremtesz kedvenced első karácsonyáról, miközben együtt tölthettek minőségi időt.
Kutyád ösztönből rejti el a csontokat, játékokat és egyéb értékes tárgyakat. Ez a cikk három fő okot ismertet – táplálék-eltárolás, stressz és unalom – miért cselekszik így.
A megfelelő nyugalom és türelem elengedhetetlen ahhoz, hogy a kedvenced igazi karakterét megörökítsd. Ismerd meg Vincent Lagrange profi fotós titkos trükkjeit!
Egy könnyen elkészíthető, saját készítésű csipogós kutyajáték garantálja kedvenced örömét, akár tréninghez, akár ölelgetős társaságként is.
Tanítsd macskádnak a jelnyelvet is, ha pozitív megerősítést használsz. Ez a módszer egyszerű, erősíti a kapcsolatot és szórakoztató.
Műtét után legalább 7-10 napig kerülendő a túlzott megterhelés (ilyen a kutyaovi is). Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Ha a macska nincs ivartalanítva, akkor lehet, hogy most ivarzik, és ez váltotta ki nála ezt a viselkedésbeli változást. Ebben az esetben a megoldás az ivartalanítás. Ha ivartalanítva van, egy vizeletvizsgálattal ki kellene zárni, az esetleges húgyúti gyulladásos folyamatokat, melyek okozhatják a vizeletürítési szokások megváltozását. Ha ez a vizsgálat is negatív eredménnyel zárul, akkor "csak" egy viselkedészavarral állunk szemben, melynek sokszor az okát is meg lehet találni (új családtag, új állat a háztartásban, másik alom használata stb.). Ebben az esetben a kiváltó okot kell megszüntetni-ha lehetséges. Végső esetben többféle gyógyszer, stresszoldó-szer is van forgalomban macskák viselkedészavarainak kezelésére.
Két lehetőség van, hogy a kölyökkutyák " féregmentességét" biztosítsuk: 1) az egyik, hogy 2 hetes kortól kezdve, az állatorvos által ajánlott féregtelenítővel kezeljük a kölyköket, két hetes időközökkel, 12-14 hetes korukig 2) egy megfelelően biztonságos szerrel, megfelelő adagban (fenbendazol) kezeljük az anyaállatot a vemhesség 42. napjától az ellés utáni második hét végéig (14. napig). A kölyköknél kb 6 hetesen ebben az esetben is kell féregteleníteni. Ez utóbbi verzió ugyan biztonságos, de nem túl gyakorlatias, és jóval drágább is. Így azt javaslom, féregtelenítsék rendszeresen az anyakutyát, de a vemhesség alatt ne, a kölyköket pedig a fent leírt módon 2 hetes kortól. Ami az oxytocin injekciót illeti, adását kizárólag állatorvos által, állatorvosi felügyelet alatt javaslom: amennyiben a vizsgálat alapján úgy ítéli meg, esetleg hasznos lehet, de nem minden esetben, és súlyos szövődményeket okozhat!
Próbálja meg a cikkben felvázolt módszerrel összeszoktatni a kutyákat. Sok sikert, türelmet és kitartást!
Szükséges a vízmelegítő.