701. Hogyan neveljük szobatisztaságra a vadászgörényt?
A vadászgörények nagyon tiszta állatok, de a szobatisztaságra nekünk kell megtanítani őket.
A vadászgörények nagyon tiszta állatok, de a szobatisztaságra nekünk kell megtanítani őket.
Még mindig nagyon sok cicus van "szabadlábon", gazdi nélkül. A Cicamentő Angyalok sokukat befogadják, de a kedves cirmosok végleges lakhelyre és szerető emberekre várnak.
Bebe és Tornóczky Anita az Országos Állatvédőrség Alapítvánnyal együtt kampányolt a felelős állattartásért a FEHOVA kiállításon. A Back II Black énekese olyannyira összebarátkozott a szervezet által pártfogolt mentett állatokkal, hogy egyikükkel még a kutyaiskolások bemutatóját is végignézte.
A macskák világnapján nézzük meg, melyek a "legszebb" macskafajták.
Tényleg megváltozik a macska személyisége, ha ivartalanítják? Milyen előnyei lehetnek a beavatkozásnak? Mit tehet a gondos gazdi? A kóbor macskák száma Magyarországon kétmillióra tehető, sok cica gazdi azonban az ivartalanítás ellen van. Tényleg jó okuk van a félelemre? Cikkünkből kiderül!
Egy kutyát gyakorlatilag bármikor lehet ivartalanítani. Akár 8 éves korában is. Az epilepsziás előzmény természetesen tényleg növeli (vagy inkább növelheti) az ún. altatási kockázatot, de nem zárja ki a műtéti lehetőséget. Döntenie azonban Önnek kell, Ön a gazdája a kutyának. De, miután arról is írt, hogy a kutyája egy ideig egyáltalán nem tüzelt, még az is lehet, hogy van valami egészségügyi problémája a petefészkeivel, így egy esetleges kivizsgálás sem lenne rossz ötlet, mielőtt döntene a kérdésben. Gyakori kérdések az ivartalanítással kapcsolatban Az ivartalanított kutyák tovább élnek
Kedves Gazdi! A tengerimalacoknál (és általában a rágcsálóknál) a fogászati betegségek nagyon komplikáltak tudnak lenni. Főleg azért, mert a tengerimalac zsákmányállat így betegségének, fájdalmának jeleit elrejti. Nagyon fontos a fogas malacoknál, hogy hetente mérni kell a súlyukat, ebből látjátok eszik e eleget. A fogászati beavatkozás után napokig otthon is fájdalomcsillapítót kell kapnia, etetni is kell fecskendővel, vagy ha elfogadja kanálból akkor azzal. Az etetés jelentsen nagyjából 3X20 ml Trovet tápszer, vagy még jobb a Critical Care (ebből kevesebb is elegendő). Ha eszik magától, és nem fogy akkor ez csökkenthető. Szénát, füvet, fűféléket, gyógynövényeket nyugodtan lehet adni neki, ezekből kellene a legtöbbet ennie egy fogas malacnak. Zöldséget, gyümölcsöt minimálisa, naponta maximum 1 karikát, de jó lenne inkább elhagyni. Amit tudni kell, hogy a fogászati betegség általában visszatér, így folyamatosan figyelni kell a malacka súlyát, eszik e eleget, és ki kell alakítani a kezelő orvossal egy olyan időszakot amik között ránéz a fogára, ha szükséges újra lecsiszolja. Ezzel talán megelőzhető a probléma súlyosbodása, vagy a sebek újra kialakulása.
Nem kellene még hullatni a fogait a cicának. Az ínygyulladást ajánlatos lenne élőben is megmutatni az állatorvosnak, mert többféle betegség tünete is lehet.
Könyökdiszplázia esetén műtét és/vagy ízületi injekció javasolt mindenképp! Új izületvédő injekció kutyáknak
Kedves Vivien! A leírtak alapján én majdnem biztosra veszem, hogy valamilyen fizikai betegség áll a háttérben, ezért mindenképpen azt javaslom, hogy minél előbb vizsgáltassa meg a cicát állatorvossal! Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata www.kimintvet.hu mobil: +36 (20) 928-4425 Macskabetegségek: tünetek és kezelésük