711. Kutyabajok: Rubarth-kór (fertőző májgyulladás)
A kutyák fertőző májgyulladása hasmenéssel, hányással, májgyulladással, sárgasággal, vérzésekkel együtt járó, vírus okozta betegség.
A kutyák fertőző májgyulladása hasmenéssel, hányással, májgyulladással, sárgasággal, vérzésekkel együtt járó, vírus okozta betegség.
Robotot küldött a tudomány a világűr mélyébe, felfedte élőlények genomját, az azonban még mindig zavarba ejti, hogy mi vezérli haza a galambot.
Először figyeltek meg vadon élő, felnőtt fehér orkát orosz kutatók; a Jéghegynek (Iceberg) elnevezett hímre a kelet-oroszországi Kamcsatka-félsziget közelében bukkantak.
Mik az ételallergia tünetei kutyáknál? Tájékozódj, hogy kedvencedet vajon érinti-e!
Az Ausztráliában őshonos erszényesek az ország egyes területein egyre nagyobb veszélybe kerülnek a városiasodás, az autóforgalom, a kóbor kutyák és a betegségek miatt.
Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni - éjszaka nem hagyni kint ivóvizet
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.
Véleményem szerint az antibiotikum és az Incurin nyugodtan adhat együtt, ezek egymás hatását nem befolyásolják. Az Incurinnak valóban van humán megfelelője de az állatorvos ezt csak akkor rendelhetné, ha nem lenne állatgyógyászati készítmény.
Sok minden lehet: sok féreg (volt már féregtelenítve?), elakadhatott egy csont, végbélmirigy megbetegedés stb. Otthon nem fogják tudni kezelni, mihamarabb állatorvoshoz kellene vinni a kutyát.
Kedves Gazdi! Etetés: a tengerimalacoknak semmiképp nem szabad aszalt gyümölcsöt adni, a túl magas cukortartalom miatt cukorbetegség alakulhat ki náluk miattuk, illetve az emésztésük a szárazabb rostok megemésztésére való, szorulás is kialakulhat és hizlalja őket. Az olajos magvak sem ajánlottak natúr sem, sem a napraforgó, sem a mogyoró, sem a dió (a tengerimalacok alapvetően fűevők, nem magevők). Kis állatok, a sok só megterhelheti a vesék működését, több folyadékot kell bevinni, és nincs szükségük alapvetően nyalósóra sem. Alaptáplálékuk sok széna, kevés pelletált táp és naponta kevés zöldség-gyümölcs, a zöldségek inkább mint gyümölcsök, a cukortartalom miatt. Télen jó vitaminforrás a natúr cékla ,1-2 karika naponta. A tengerimalacok emésztése az állandóságot szereti, a legjobb, ha 3-4 egészséges zöldséget tartunk az étrendjükön, nincs szükségük nasira, extra, szokatlan falatokra. Két nőstény együtt tartása legegyszerűbb, két azonos korú fiút nem javasolt együtt tartani, mert 6-8 hónapos koruk körül a dominanciakérdés miatt, ki legyen a főnök, annyira összekaphatnak, hogy sebeket okozhatnak egymásnak. 1 hónapos kortól ők már ivarérettek, és a lányok 17 naponta ovulálnak. Persze, ahogy közelednek a felnőtt mérethez, ilyenkor kicsit izgágábbak, berregnek, de nem fognak úgy összeveszni, hogy bántság egymást. Nőstényeknél az ivartalanítás komolyabb műtét, akkor javasolják, ha orvosilag indokot pl. petefészek ciszta miatt. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő Olvass tovább! Házilag készült finomságok tengerimalacoknak