721. Nálunk nem szokás a cicát orvoshoz vinni
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Amennyire vissza tudok emlékezni kiskoromban először sebész szerettem volna lenni, aztán a Fővárosi Állat- és Növénykert igazgatója, nem sokkal később halbiológus, legutóbb pedig állatorvos.
Leendő gazdiként tudnunk kell, hogy milyen a beagle karaktere, mik az igényei. A beagle kutya örökké vidám, optimista, emberszerető, mindig kész a mókára, és szorosan kötődik a családhoz.
A jó idővel sajnos nemcsak a nyár és a strand jár együtt, fokozottan ki vagyunk téve a különböző rovarok és a kullancsok támadásának, ezzel együtt pedig a Lyme-kór kockázatának. De mi is ez pontosan? Hogyan előzhető meg, és mit tehetünk, ha már megtörtént a baj?
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Kedves kérdező! Először is, mindenképp külön kellene őket venni, tilos együtt tartani őket, magányosan élő állatok. Már a fajtárs jelenléte is óriási stressz, ami betegségek kiváltója lehet, ill. életveszélyes is. Bármikor összekaphatnak, még ha jelenleg látszólag békében is élnek. Jelen helyzetben a nem beteget vegye ki máshova, hogy a beteget ne stresszelje költözéssel. Milyen neműek? Remélhetőleg azonos neműek és nem lesznek picik, ill. talán még fiatalok, és ha a kereskedésben vegyes nemek is voltak, és esetleg lányok, talán még nem vemhesek. A leírt tünetek (remegés, inaktivitás, fogyás, ingatag járás stb.) a hörcsögök betegségeinek felére minimum ráillik. Szóval nem lehet ennyiből megmondani, mi lehet a baj, de az biztos, hogy beteg, fájdalma van, és mielőbb szüksége van egy hozzáértő egotikus szakállatorvosra. Sajnos nem sok van belőlük az országban, így érdemes lenne tájékozódni a lakhelyéhez legközelebb eső lehetőségről. Ebben szívesen segítünk. Addig is jól jó lnene neki Vetri-DMG immunerősítő, 0,1 ml/100g (kúra jelleggel, 30 napont át, naponta egyszer), illetve fájdalomcsillapító. Ezek nem gyógítanak, csak segítenek a helyzeten kicsit, de mindenképp jó orvos kell minél hamarabb. Simán lehet bármilyen szervi probléma, fertőzés, daganat meg 1000 másik dolog.. Üdvözlettel, Honti Henriett EKA hörcsögmentés
Mivel nem tudom, hogy állatorvos látta-e a kutyát, vagy a tenyésztő,vagy előző tulajdonos maga kezdte-e őt kezelni, mióta kezelik, volt-e bőrkaparék vizsgálat, kitenyészett-e bőrgomba, azt javaslom, feltétlen mutassa meg állatorvosnak és kérjen ez irányú vizsgálatot. Nem lenne jó feleslegesen gomba ellenes készítménnyel etetni egy kölyökkutyát. A Microsporon canis nevű gomba emberre is átterjedhet. Jó lenne tudni, vaojn erről van-e szó egyáltalán?
Kedves Krisztián! Először is tisztázni kellene, hogy mi az oka a viszketegségnek. Lehet ez generalizált rühösség, atopia stb. Kellene végeztetni egy bőrkaparék vizsgálatot, illetve egy bőrkimetszéses szövettani elemzést. Ennek birtokában érdemes a kezelési stratégiát kialakítani, vagy ha az atopia igazolódik be, akkor a vérből elvégezhető teljeskörű allergia diagnosztikát ( Spot Platinum teszt) megcsinálni és utána hiposzenzitizálni. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Az egyik leggyakoribb viszketéssel járó betegség, a rüh Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz kutyáknál, macskáknál
Kedves Tímea! Semmiképpen nem kezdeném el az otthoni kezelést, mert nem tudni, hogy ez a növedék nem rosszindulatú-e? És a hozzá nem értő kezelés a cica életébe kerülhet. Ha nem akarja az altatást, akkor először citológiai minta elemzésével kellene megállapítani a daganat mibenlétét, aztán dönteni a daganat sorsáról. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása
Kedves Süni! A cicák elérkeztek az ivarérés idejéhez. Ilyenkor az addig békés egymás mellett élés bizony gyökeresen megváltozhat. Megjelenik a territoriális viselkedés is. Ez egy teljesen természetes folyamat cicáéknál. Ilyenkor érdemes elgondolkodni az ivartalanításon. Ez a legtöbb ilyen jellegű vislekedési problémát meg szokta oldani. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, holisztikus állatorvos, homeopata 06 (20) 928-4425 www.kimintvet.hu A nőstény macska ivartalanítása - videón Miért ivartalanítsam a macskám?