726. Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
Honnan hozzuk a cicát? Kandúrt vagy nőstényt? Kölyök vagy felnőtt macska? Fajmacskát vagy közönséges cicát? Egy macskát vagy többet? Hosszú- vagy rövid szőrűt?
Hogyan kell ápolni a macskánk szőrét, hogyan tisztítsuk a fülét és a szemét? Válaszok a cikkben!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Kedves Szabó Zsófia! Aggodalomra semmi okuk! Ezek az úgynevezett szagmirigyei lesznek, nem tartom valószínűnek, hogy bármilyen bőr, vagy egyéb betegségről lenne szó. Ha a test mindkét oldalán, szabályosan a comb előtt-felett kicsivel helyezkedik el, és a hörcsög rendszeresen nyalja, vagy vakarja a hátsó lábával, akkor csakis erről lehet szó. Általában akkor látszanak ezek a foltok nagyon, amikor a hörcsög keresi a párját. Természetesen mindig jelen vannak, mindig is jelen voltak, de a kor előrehaladtával - és a szőr bizonyos mértékű ritkulásával - jobban láthatóvá válnak, és ivarzási időszakban a faggyútermelésük kissé megnövekszik. Remélem válaszom hasznosnak bizonyul majd. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Igen, életben maradhat és hosszú évekig szenvedhet és akár fertőzhet is. El kellene vinni állatorvoshoz, hogy meggyógyuljon. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
A napi kettő nagyon kevés!! Lefekvés előtt kellene minimum még egy, akár rövidke is ürítésre... Egy állatorvosi vizsgálattal leellenőriztetni: vese, húgyvezeték, cukorbetegség !? Amennyiben minden O.K. - mert a szervi eredetű okok kizártak, akkor lehet a problémát viselkedéstechnikai szempontból kezelni. - fontos lenne eldönteni, hogy un. ´jelölő vizelés´ vagy valóban a húgyhólyag ingere ? - az esti/délutáni etetés időpontját előbbre vinni, vagy hogy este ne legyen a kutya szomjas (különösen száraz táp etetése esetén !) - néhány napig kb 23 h is levinni, majd fokozatosan előbbre hozn az időpontot 21 h ig - ugyan csak néhány napig kora reggel 5 h - 6 h is kivinni (ha nincs éjszakai bevizelés) majd ezt az időpontot is fokozatosan későbbre helyezni.
Kedves Gazdi! Ő ugyan nem gödöllői, de nagyon jó, érdemes lenne megmutatni neki a kutyust: http://www.kutyadaganat.com/ Egyéb terápia: Szelíd kezelés >>
A leírás és a véleményem alapján nem tűnik betegségnek ezért kezelést sem igényel. Ha biztosra akar menni akkor egy teljes kivizsgálást kell csináltatni,a laborvizsgálatok a klinikai tünetekben nem jelentkező elváltozásokat is jelzik.