726. Daganatos a kutyám! Mit tegyek?
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
A daganatos megbetegedések kiváltó okairól sajnos keveset tudunk. Persze vannak állítások erre vonatkozóan (a tudomány mai állásának megfelelően), de biztosat nem tudunk.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
Honnan hozzuk a cicát? Kandúrt vagy nőstényt? Kölyök vagy felnőtt macska? Fajmacskát vagy közönséges cicát? Egy macskát vagy többet? Hosszú- vagy rövid szőrűt?
Hogyan kell ápolni a macskánk szőrét, hogyan tisztítsuk a fülét és a szemét? Válaszok a cikkben!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Sajnos a féreghajtó tablettáknak lehet ilyen mellékhatásuk. Ha a beadás után 1-2 órán belül hányt akkor a féreghajtást meg kell ismételni. Lehetőleg más féreghajtóval. Olvass tovább! A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene?
Kedves kérdező! A gyermek szempontjából semmilyen kockázatot nem jelent az állatok jelenléte a szobában, amennyiben nem porosodó almon tartják őket (tehát forgács helyett inkább bunny easy bedding alomszőnyeg vagy más alternatíva), illetve rendszeresen takarítva vannak. Viszont a tengerimalacok (társas állat, minimum ketten élnek együtt) zajosak, ez zavarhatja a gyermeket az alvásban, és fordítva. A kisgyermekek sírása gyakran stresszeli az állatokat, előfordulnak náluk emiatt betegségek, így mindenki nyugalma érdekében inkább a külön helységben tartást javasolnánk. Olvass tovább! Hány évig él a tengerimalac? Házikészítésű finomság tengerimalacoknak
A leírt tüneteket epilepszia is okozhatja de ez korántsem biztos.Javaslok egy laboratóriumi vérvizsgálatot az egyéb betegségek kizárása vagy megállapítása céljából.
A leírás alapján valószínűleg giardiosis.Székletmintából egy egyszerű teszttel kimutatható és pozitív estben könnyen kezelhető.Ha nem akkor bakteriológiai vizsgálatot kell végeztetni. Tudj meg még többet a hasmenés okairól: A kutya és a hasmenés: mi okozza, hogy kezeljük?
Kedves Tulajdonos! Fokozott étvágy leggyakrabban a cukorbetegség és egy másik hormonális rendellenesség,a Cushing szindróma esetén jelentkezik. A mellékelt laborok nem mutatnak magas vércukor értéket,de nem tudom, ez speciális vérvételi csőbe vett vérből lett- e mérve? A megemelkedett máj enzimek lehetnek egy zsíros májelfajulástól is,ami hormonális betegségek kísérő jelensége is lehet. Az egyetem endokrinológiával foglalkozó állatorvosához menjenek vissza,és kérjék az ezirányú speciális vizsgálatokat. ( vizelet vizsgálat, ACTH terheléses teszt,hasi ultrahang)