731. Nyaralás a macskával vagy nélküle?
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
Kedves Gazdi! Sajnálatos eset! Amennyiben a kiskutya az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs boncolási eredmény, akkor sajnos nem lehet megmondani, hogy pontosan hogyan halt meg... Lehet, hogy mérgezés (de ez is csak találgatás. Együttérzéssel. Háziállat.hu
A legvalószínűbb ok a prosztata gyulladása lehet, de a húgyhólyag megbetegedése is okozhatja a leírt tüneteket. Ennek kiderítéséhez ultrahang vizsgálatot és a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát javaslom.
Kedves Sarolt! A halak megbetegedésére nem fog fény derülni mostmár. Ezeket el kellett volna boncoltatni szakemberrel, ha fontos tudni, mi a betegségük. Sajnos a halak kevés tünetet mutatnak.. ez alapján amit leírt sok betegség jöhet szóba. A teknősöknek valószínűleg nem lesz semmi bajuk a halak kórokozóitól... én megnyugodnék teknős fronton! Üdvözlettel -Éva
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetek alapján feltétlenül indokoltnak látok egy alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálást, hogy minél hamarabb kiderülhessen, mi áll kedvence nehézlégzésének a hátterében. Ugyanis minél hamarabb fény derül a problémára, annál hamarabb lehet elkezdeni a gyógykezelését. Ha homeopátiás terápiát szeretne a kutyusnak, ahhoz fel kell, hogy keressen egy homeopata állatorvost, miután megtörtént a kivizsgálás. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A térdizület gyulladása igen fájdalmas,nyilván emiatt rosszkedvű,agresszív a cica.Bízzunk benne hogy a kapott gyógy- szerektől megszűnik a gyulladás.az ezzel járó fájdalom és ezek után a cica is jobban fogja érezni magát. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése