731. Nyaralás a macskával vagy nélküle?
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
Természetesn azt javaslom hogy vigyék el állatorvoshoz aki majd megvizsgálja ha kell labor vizsgálatot is végez/tet/ és ez alapján megállapítja hogy van-e valamilyen betegség és szükséges-e gyógykezelés.
Kedves Gazdi! Ha egy tengerimalacon betegség tünetei látszanak az sajnos nagyon nem jó jel, mert ameddig csak tudják titkolják, ha rosszul vannak vagy betegeskednek. Ha a malacka egyedül van tartva, akkor az is lehet, hogy csak a magányba betegedett bele. De mindenekelőtt el kellene őt vinni egy általános kivizsgálásra egy egzotikus állatokkal foglalkozó állatorvoshoz. Ha az orvos szerint egészséges, akkor meg kellene próbálni társat találni neki, egy pici lányka, vagy ivartalanított hím malacka személyében.
Lehetséges táplálék intolerancia. Érdemes lenne legalább 4-6 hétig hypoallergén táppal etetni. Állatorvosok, állatpatikák forgalmazzák. Nyersen semmiféle húst nem ajánlatos etetni. Még több macska hasmenés probléma>> Ételallergia kutyáknál - Ismerd fel!
Az a sajnálatos helyzet van, hogy én így nem igen tudok segíteni. Lehetséges, hogy a kutyájának nincs semmi komoly baja, de ugyanilyen esélye van annak is, hogy esetleg valami komolyabb ok állhat a tünetek hátterében. A megvastagodott bélfal annak a jele, hogy a bélben gyulladásos folyamat zajlik. Nem a vastagabb bélfal a baj, hanem a bélgyulladás. A gond szerintem most az, hogy vannak megállapított tünetek, de nincs diagnózis, nincs összerakva (vagy inkább megfejtve) ez a rejtvény. Jobb ötletem, ill. javaslatom nincs annál, minthogy továbbra is vinni kell az állatorvoshoz, ha nincs rendben, és tovább kell vizsgálni, keresni a bajok okát. Kutya bélproblémák
A leírások alapján nehéz eldönteni, hogy pontosan miről lehet szó. Legvalószínűbb a gombás fertőzés. Ez esetben felületi lerakodást el kellene távolítani és a helyét kezelni, de ehhez mindenképp javasolt az állatorvosi vizsgálat. A hullámos papagáj csőrének leggyakoribb betegségei