731. Nyaralás a macskával vagy nélküle?
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Bizony kedvenceddel is megeshet, hogy megbetegedik, esetleg baleset éri. Ebben a fejezetben részletesen írunk a különböző macska-betegségekről, ezek tüneteiről, lefolyásairól, kezelési módjairól.
Fertőző gyomor- és bélgyulladás, macskanátha, fertőző hashártyagyulladás - hogy kezeljük, mit tegyünk?
A leírtak alapján az a véleményem, hogy a cicájuk esetében -minden eddigi vizsgálat ellenére- nincs még pontos és valós diagnózis, maximum feltételezések vannak. Ezek alapján a gyógykezelés eredményessége is bizonytalan. Ezt minden bizonnyal tetézi, hogy az immunrendszere elég gyenge lehet. (Ezt viszont biztosan nem a kapott védőoltások okozhatták!) Én gyógyszert biztosan nem ajánlok, legfeljebb egy (vagy több) igen alapos újabb állatorvosi vizsgálatot (pontosabban egy alapos kivizsgálást) ajánlanék, akár egy másik állatorvosnál, mint aki eddig kezelte őt. Ebbe beletartozna számos vérvizsgálat (nem csak vérkép és ilyen egyszerű dolgok, hanem pl. FIV és FeLV betegségekre szűrés), mellkas röntgen több irányból (nincs-e szabad mellűri folyadék gyülem?), stb.... Jó válaszokat csak jól feltett kérdésekre lehet kapni! (Már úgy értem, hogy diagnózis felállítása ügyében.)
A szem bevérzése nem feltétlenül függ össze belső vérzéssel. Belső vérzés esetén a látható nyálkahártyák elsápadnak mert a keringő vér mennyisége lecsökken.A szem mechanikus sérülés hatására önállóan is bevérezhet. Mi baja lehet hörcsögömnek? Tünetek és betegségek
Kedves kérdező! A videó sokat segítene. Esetleg az alapítvány oldalán el tudja nekünk küldeni. Ha hátrafelé esik/ugrik, mintha szaltózni akarna, az backflipping-szindróma, ami egy idegrendszeri betegség, és a beltenyésztés okozza. Sajnos a kereskedésekben/szaporítóknál szinte mindig beltenyésztettek az állatok, ezért sem szabadna onnan vásárolni. Ezzel nem lehet mit tenni, nem gyógyítható. A helyét érdemes úgy kialakítani, hogy ne tudjon meggsérülni, ha hátradobja magát, ne tudjon emeltről lezuhanni stb. Ha nagyon gyakoriak a szaltók, mondhatni állandók egész nap, akkor a leghumánusabb az eutanázia. Ha nem hátravágódik, hanem oldalra dől, vagy másképp dobaj el magát, az egyéb betegségre utalhat, amivel egy hozzáértő egzotikus állatorvost kellene felkeresn mihamarabb. Írjon bátran, ha tudunk segíteni! Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd!
Üdvözlöm! Ellenőrizni kell a tartási körülményeket: hőmérséklet (ez a legfontosabb), UV izzó jó-e stb. HA minden stimmel akkor el kell vinni specialista orvoshoz azonal, mert a hüllőknél elég gyors lefolyású betegségek is vannak. Még több agáma>>
Ha esznek, isznak, akkor nem kellene őket zavarni az első napokban. Ülőrúdnak frissen vágott kérges ágat (1-2cm átmérővel), a kalit felső pontjára hintát, táplálék kiegészítésnek fürtös kölest kellene felkínálni. Ezekkel elfoglalják magukat. Amennyiben a gubbasztás tartós állapot marad, akkor állatorvosi vizsgálatra van szükség a probléma kiderítése céljából.